نتایج جستجو برای عبارت :

هورمون خجالت و کم رویی در افراد

هورمونی که باعث خجالت کشیدن شما می شود
هورمون هایی وجود دارند که خجالت کشیدن و اضطراب اجتماعی را افزایش می دهند، هورمون هایی که بیش از حد بدن ترشح می شود و باعث این امر می شود.آنچه باید در مورد هورمون خجالت کشیدن و اضطراب اجتماعی بدانید
آیا می دانستید که هورمون ها و اضطراب به روش های خاصی مرتبط هستند, به طوری که هورمون های شما ممکن است ارتباطی با میزان اضطراب شما داشته باشند؟ هنگامی که سطح هورمونی بسیار بالا یا پایین باشد, می تواند بر انت
هورمون کورتیزول یکی از هورمون‌های مهم در بدن انسان است. در واقع نام دیگر آن هورمون استرس است که باعث می‌شود فرد در مواقع ضروری هوشیارتر به نظر برسد. عواملی مثل بی‌خوابی در افراد باعث می‌شود این هورمون قوی‌تر عمل کند. همچنین موجب می‌شود افراد سطوح مختلفی از استرس را تجربه کنند. برای اینکه این هورمون در بدن شما به صورت متعادل فعالیت کند باید خودتان نیز تلاش کنید. بهبود سبک زندگی، زمان خواب و بیداری و عوامل بسیار دیگری که در ادامه به آن خواه
از چپو کردنِ این خانه خجالت نکشیداز منِ ساکن ویرانه خجالت نکشید
مملکت را بفروشید به روسیه و چیناصلا از مردمِ بی خانه خجالت نکشید
مرد و زن را به فروشِ بدن انداخته ایداز فروشِ تنِ ریحانه خجالت نکشید
خرج نوسازیِ لبنان و یمن را بدهیداز مریوان و بم و بانه خجالت نکشید
خاکمان را اگر از بابِ وِتو کردن هاباج دادید به بیگانه،خجالت نکشید
صد برابر شده اجناس،کما فی السابقموقع دادن یارانه خجالت نکشید
نامِ ما را بگذارید نفوذی،خس و خاکمثل آن مردک دیوانه
پاورپوینت آشنایی با هورمون پرولاکتین
فایل پاورپوینت هورمون پرولاکتین قابل ویرایش و در 27 اسلاید می باشد. فایل در زمینه سلامت ، پزشکی و پرستاری است و دارای چندین تصویر مرتبط با فایل به همراه یک فایل pdf نیز می باشد. در این فایل شما با هورمون پرولاکتین و نقش آن در بدن آشنا خواهید شد و مطالبی در مورد مشکلاتی که هورمون پرولاکتین در بدن زنان ایجاد می کند شرح داده شده است. امروزه بسیاری از خانم ها دچار مشکلات هورمون پرولاکتین هستند و زمان بسیاری برا
درمان خجالت و کشف چگونگی راه‌های از بین بردن خجالتکمک شایانی به ما می‌کند تا بتوانیم بر احساسات خود غلبه کنیم و در موقعیت‌ها خجالت زده  نشویم. خجالت کشیدن یکی ازهیجانات خودآگاه انسان است. این هیجان معمولا به این دلیل ایجاد می شود که فرد احساس می‌کند نتوانسته است آن گونه که انتظارداشته در یک جمع ظاهر شود یا آن گونه که شایسته بوده رفتار کند. البته علاوه بر انتظارات فرد از خود، شرایط فرهنگی و انتظارات اجتماعی نیز در میزان احساس خجالت افراد
 شهوت در میل جنسی :هر دو جنس زن و مرد دارای هورمون های جنسی به نام تستسترون می باشند ولی میزان این هورمون در زن و مرد یکسان نیست و مردها مقدار بیشتری از این هورمون را در بدنشان دارند که این باعث افزایش میل به رابطه جنسی در آقایان می شود . یکی از عواملی که سبب می شود عضلات بدن مردها از زن ها قوی تر شود وجود مقدار زیاد این هورمون در بدن مردها است . 
ادامه مطلب
این مرحله در روز اول عادت ماهانه اتفاق می‌افتد. در مرحله فولیکولی عادت ماهانه، اتفاقات زیر رخ می‌دهد:
• دو هورمون، هورمون محرک فولیکول (FSH) و هورمون محرک لوتئین (LH) از مغز آزاد شده و در خون به سمت تخمدان‌ها می‌روند.
• هورمون‌ها موجب تحریک رشد حدود 15 تا 20 تخمک در تخمدان‌ها می‌شوند که هر کدام در پوسته خاص خود، که به اصطلاح فولیکول نامیده می‌شود، رشد می‌کنند.
• همچنین این هورمون‌ها (FSH و LH) موجب تحریک افزایش تولید هورمون زنانه استروژن نیز م

فایل پاورپوینت هورمون پرولاکتین قابل ویرایش و در 27 اسلاید می باشد. فایل در زمینه سلامت ، پزشکی و پرستاری است و دارای چندین تصویر مرتبط با فایل به همراه یک فایل pdf نیز می باشد. در این فایل شما با هورمون پرولاکتین و نقش آن در بدن آشنا خواهید شد و مطالبی در مورد مشکلاتی که هورمون پرولاکتین در بدن زنان ایجاد می کند شرح داده شده است. امروزه بسیاری از خانم ها دچار مشکلات هورمون پرولاکتین هستند
 هورمون های سیری و گشنگی
هورمون های سیری و گشنگی در بدن دو هورمون متفاوت هستن با پر کردن شکم هورمون گشنگی سرکوب می شه ولی برای ترشح شدن هورمون سیری لازمه تا غذا از معده عبور کنه و به روده ها برسه
جویدن به تعداد مناسب باعث میشه غذا ها مدت زمان کمتری در معده باقی بمونن و این باعث میشه که هورمون سیری ترشح بشه و درکنارش هورمون گشنگی سرکوب بشه
توجه کردین بعضی روزا تا خرخره غذا خوردین ولی باز گشنتونه دلیلش ترشح نشدن هورمون سیریه
پاره‌ای از اوقات مغز شما نیازمندی شدید خود را به هورمونی اعلام می‌دارد! بالطبع شما دربه‌در خواهید زد که این نیاز را برطرف کنید. یکی از هورمون‌ها، هورمون عشق است، که دانشمندان دوست دارند آن را اوکسی‌توسین بنامند! اما عشق ترکیبی از هورمون‌هاست که بسته به نوع عاشق و معشوق درصد ترکیبیات آن متفاوت است.
ادامه مطلب
ساعت ۴ صبح خجالت کشیدم از چیزی که دیدم خجالت کشیدم ،سرخ شدم ،استرس گرفتم ،نکنه خونده باشه اگه خونده باشه چقدر بخاطرش خندیده باشه....
ساعت ۴ صبح یه بار پاکش کردم ،دوباره و سه باره خوندمش ،چند کلمه اشو پاک کردم ،یه خط بهش اضافه کردم ، دوباره  گذاشتمش ....
ساعت ۴ صبح من فقط خجالت کشیدم ،ته دلم دلشوره عجیبی داشتم ،استرس داشتم...
امروز ساعت ۱۲ ظهر بازم خجالت کشیدم با یاد آوری گذشته ام اشتباهاتی که داشتم ،اتفاقاتی که برام افتاد ،و نتیجه همه ی این خجالت
هر بارررررررر که بابک میگه
تو هم که کلا یه دونه دوست داشتی توی کانادا
اون هم هر بار باهات یه دعوا راه انداخت قبل دیدنت و هیچوقت توی اون دو سال و نیم ندیدیش
و زیر همه قولهاش هم زد
هررررر بار که این رو میگه
من از خجالت آب میشم
و میخوام زمین دهن باز کنه و برم توش
کاش هیچوقت همچین دوستی نداشتم که بدقول و دروغگو باشه و من بابتش اینقدر خجالت بکشم.
توی تاکسی بودم، نفر کناریم عطسه کرد؛ نفر جلویی سریع گفت آقا من همین کنار پیاده میشم، راننده هم دماغشو گرفت و شیشه رو داد پایین، خود طرف هم از خجالت سرخ شد طفک.عملا ازنظر فرهنگی به نقطه‌ای رسیدیم که خجالت عطسه کردن از خجالت گـوزیدن۱ بیشتر شده!
#کرونا
۱- عذرخواهی می‌کنم برای استفاده از این کلمه، ولی طنز ماجرا کم می‌شد اگر می‌نوشتم: باد معده!
 قرص تستوسترون چیست و موارد مصرف آن
قرص تستوسترون (Testosterone) از
داروهای افزایش دهنده هورمون تستوسترون در بدن آقایان است. تستوسترون در
اشکال دارویی مثل قرص و آمپول وجود دارد تستوسترون
از جمله هورمون‌های مهم بدن است که میزان آن در مردان چندین برابر زنان
است. این هورمون از اصلی‌ترین هورمون‌های جنسی به شمار می‌رود که با کاهش
آن در بدن قطعا فرد دچار مشکلاتی می‌گردد. امروزه برای جبران کمبود این
هورمون داروهایی با عنوان آمپول
اگر خجالت می کشید:
۱-نه بگویید به بعضی دوستاتون، بالخصوص ناباب ها
۲-قیمت بعضی چیزها رو از مغازه ها بگیرید
۳-از استاد وسط کلاس سوال بپرسید
۴-از حقوقتون دفاع کنید
و...
و از هر چیزی که خجالت می کشید با خواندن متون درون فایل پی دی اف
شهامت درون کانال تلگرام وبلاگم
به آدرس «tighnameh@» مراجعه فرمایید.

فایل پاورپوینت هورمون پرولاکتین قابل ویرایش و در 27 اسلاید می باشد. فایل در زمینه سلامت ، پزشکی و پرستاری است و دارای چندین تصویر مرتبط با فایل به همراه یک فایل pdf نیز می باشد. در این فایل شما با هورمون پرولاکتین و نقش آن در بدن آشنا خواهید شد و مطالبی در مورد مشکلاتی که هورمون پرولاکتین در بدن زنان ایجاد می کند شرح داده شده است. امروزه بسیاری از خانم ها دچار مشکلات هورمون پرولاکتین هستند
وزوز گوش با هورمون عشق رابطه دارد
وزوز گوش (tinnitus) مشکلی می با شد که در آن فرد صداهایی همچون وزوز ، زنگ یا سایر صداها گه بنظر می رسد در منشاءشان گوش یا سر است، می شوند. وزوز گوش یکی از مشکلات شایع است و معمولا از هر 5 نفر 1 نفر به این مشکل دچار می با شند. وزوز گوش خودش به تنهایی بیماری محسوب نمی شود، بلکه نشانه ابتلای افراد به سایر بیماری ها و مشکلات از جمله از دست دادن شنوایی وابسته به سن، آسیب دیدن گوش ، جسم خارجی در گوش و مشکلات سیستم گردش خون با
عشق یا ترشح یک هورمون؟
عاشق شدن حاصل ترشح هورمونی به نام اکسی توکسین است.
زمانی که به طرف مقابل فکر کنید با تحریک قسمتی از مغز این هورمون بیشتر ترشح میشود؛ احساس عجیبی که در زمان عاشقی تجربه می کنیم، تا حد زیادی تحت تاثیر این هورمون هست.
هر چه بیشتر به معشوقه خود فکر کنید ترشح هورمون در مغز بیشتر میشود و شما را بیشتر درگیر میکند.
اگر دقت کرده باشید در عشق های ماندگار هیچگاه دو عاشق به هم نرسیده اند مثل لیلی و مجنون و شیرین و فرهاد!
اما به مرور ز

عملکرد هورمون های انسولین و گلوکاگون در تنظیم قند خون
پاورپوینت
با موضوع نحوه عملکرد هورمون های انسولین و گلوکاگون، اشاره به انواع
دیابت و علائم آنها، در قالبpptx و در 17 اسلاید. انسولین و گلوکاگون دو
هورمون بسیار مهم برای تنظیم قند خون در بدن می باشند. اگر این دو هورمون
در ایفای نقش خود دچار اختلال گردند، بدن دچار بیماری همچون دیابت گشته که
به ...
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی : آیا تا به حال در مورد هورمون‌های شادی‌آور و راه‌های افزایش آن‌ها چیزی شنیده‌اید؟ متخصصان سلامت روان معتقدند که شادی و احساس نشاط با تغییراتی در ساختار شیمیایی بدن همراه است اما آیا می‌توان گفت که هورمون‌هایی مسئول ایجاد شادی در بدن هستند؟ اگر در این‌باره کنجکاو هستید و به دنبال راهی برای افزایش شادی در خود و اطرافیانتان می‌گردید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
وقت هایی که کسل و بیحوصله بودیم و زمین و زمان برامون فشار محسوب میشد، میگفتیم ایتس آل ابوت د هورمونز و لعن و نفرینشون میکردیم هورمون‌هایی که انگار هیچوقت با ما سر سازگاری نداشت. نمیدونم فاطمه هنوز هم اینکار رو میکنه یا نه، نمیدونم اصلا چه وقت‌هایی و چه چیزهایی ناراحتش میکنه اما برای من هنوز هم همونجوره. هنوز هم میشینم پشت لپ‌تاپ دو خط می‌نویسم وبلاگ و در ته ذهن بیچاره‌ام به هورمون‌هایی که نمی‌شناسمشون فحش میدم. همیشه تقصیر هورمون‌هاست
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز : تستوسترون یک هورمون جنسی است که غالبا به مردان منتسب است، هرچند زنان نیز مقدار کمی از این هورمون را در بدن‌شان دارند. اگر یک مرد دارای سطح پایینی از تستوسترون باشد، نشانه‌های آن می‌توانند اختلال نعوذ، و کاهش تراکم استخوانی و قوای جنسی را شامل شود. این هورمون دارای عملکردهای مهمی است، از جمله:
ادامه مطلب
سندروم کوشینگ
سندرم کوشینگ به مجموعه ای از علائم بالینی گفته می شود که به دنبال مواجه درازمدت با مقادیر زیاد گلوکوکورتیکوئید ها کورتون یا کورتیزول ایجاد می شود.
سندروم کوشینگ یا نشانگان کوشینگ که به آن «هیپرکورتیزولیسم» (hypercortisolism) نیز می گویند، با میزان ترشح هورمون استرسِ «کورتیزول» مرتبط است.
وقتی در بدن هورمون کورتیزول بیش ازحد طبیعی ترشح می شود، هورمون اضافه، سایر سیستم های بدن را مختل می کند. در بیشتر موارد، سندرم کوشینگ قابل درمان ه
خجالت زنان از رابطه جنسی به چه علت است؟ آیا راهی برای بر طرف کردن خجالت زنان از نزدیکی در ارتباط با همسرشان وجود دارد؟ بعضی زنان از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خجالت می‌کشند. حتی برخی ترجیح می‌دهند در تاریکی رابطه داشته باشند. شرم و خجالت زنان در رابطه جنسی می‌تواند گذرا یا دائمی‌باشد. این شرم باعث می‌شود زوجین از رابطه جنسی خود لذت کامل نبرند. در واقع این زنان نمی‌توانند خواسته‌ها ونیازهای خود را بیان کنند و انگار چیزی مانع آن‌ها می‌
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کورتیزول هورمون اصلی استرس بدن است. وقتی فرد دچار استرس می‌شود، غدد فوق کلیوی هورمون استروئیدی کورتیزول را آزاد می‌کند که در بسیاری از عملکرد‌های بدن از جمله کنترل میزان قند خون نقش دارد.
سطح کورتیزول در خون معمولاً در صبح بیشتر است و به تدریج در طول روز کاهش می‌یابد. کورتیزول همچنین در تنظیم چرخه خواب بدن، مدیریت نحوه استفاده بدن از کربوهیدرات ها، چربی‌ها و پروتئین ها، کاهش التهاب، کنترل فشار خون، نقش د
چقدر خجالت آوره
بعد از مدتها دوری و بی خبری
حالا تختِ بیمارستان
بشه مکانِ دید و بازدیدِِ خواهر وبرادری....
چقدر آدم دوست داره
دور بشه انقدر که
همینجور آشناها
حتی اسمتم فراموش کنن...
"بابی انت و امی که خجالت دارد
ای همه ایل و تبارم به فدایِ تو حسین"
#دلم_ غربت_ خواست...
#صله ی_ رَحِم _کیلویی چند؟!
یا خدا واقعا خجالتی ام!

دو تا از استادا امروز بهم گفتن!

واسه همینه وسط ندارم.
در حالت عادی در حال خجالتم،

و یه وقتایی وقتی مجبورم، توی دفاعی جایی، باید خجالت رو بردارم و اصلا بلد نیستم در اون وسط حرکت کنم.

برای همینم هست که نوشتن رو دوست دارم.

توی نوشتن بدون اینکه شماها رو ببینم میتونم حرفای دلم رو بزنم.
:)))
یا فحش بدم :)

تستوسترون یکی از هورمون‌های مهم رشد و جنسی در بدن مردان و زنان است که اندام‌های جنسی، سوخت و ساز بدن، پوکی استخوان و دیگر عملکردهای بدن را تنظیم می‌کند. به طور متوسط بدن هر مرد ۲۰ برابر، بیشتر از بدن هر زن تستوسترون تولید می‌کند.
کاهش این هورمون در مردان، باعث خواهد شد تا زنانگی بیشتری در بدن خود داشته باشند. مواردی همچون سینه‌های مردانه یا کم مویی در بدن و صورت و افزایش این هورمون در زنان هم می‌تواند باعث تجربه‌ی الگوی موهای مردانه در ص
کورتیزول هورمونی است که توسط غده آدرنال ترشح شده و باعث می‌شود تا مواد مغذی ذخیره شده در بدن، در پاسخ به تقاضای انرژی، آسان‌تر در دسترس قرار بگیرند.
در صورتی که شخص ورزشکار تحت استرس و فشار قرار بگیرد، سطح این هورمون افزایش پیدا کرده که می‌تواند منجر به تحریک اشتها و نتیجتا افزایش وزن و یا ایجاد مشکل در کاهش وزن شود.
خواب طولانی و عمیق، محدود کردن مصرف کافئین، ورزش منظم، نگه داشتن قند خون در سطحی پایدار و اقدام به تمرینات مدیتیشن می‌توانن
اضطراب و دردهای شکمی یا دل دردهای عصبی از جمله مواردی هستند که امروزه در میان افراد، بسیار شایع شده است؛ چرا که داشتن استرس و اضطراب طولانی مدت باعث اختلال در عملکرد قسمت‌های مختلف بدن از جمله روده و معده می‌شود. هورمون کورتیزول که به هورمون استرس نیز مشهور است در واکنش به فشارهای روانی، استرس و اضطراب ترشح می‌شود. روده  و معده‌ برخی از افراد نسبت به هورمون استرس بیش از حد نرمال واکنش نشان می‌دهد که منجر به دردهای مختلف و مبهمی در این نو
اضطراب و دردهای شکمی یا دل دردهای عصبی از جمله مواردی هستند که امروزه در میان افراد، بسیار شایع شده است؛ چرا که داشتن استرس و اضطراب طولانی مدت باعث اختلال در عملکرد قسمت‌های مختلف بدن از جمله روده و معده می‌شود. هورمون کورتیزول که به هورمون استرس نیز مشهور است در واکنش به فشارهای روانی، استرس و اضطراب ترشح می‌شود. روده  و معده‌ برخی از افراد نسبت به هورمون استرس بیش از حد نرمال واکنش نشان می‌دهد که منجر به دردهای مختلف و مبهمی در این نو
سیستم هورمونی ما دخترا یه جوری پیچیده ست و بالا پایین داره که نمیشه تشخیص داد الان که خوشحالیم و سرحال واقعا با زندگی در صلحیم و پر از انگیزه یا اینکه تاثیر هورمون هاست که مارو انقدر شاداب کرده! یا وقتی دپرسیم واقعا زندگیمون به بن بست رسیده و مشکلاتمون سر به فلک کشیده یا اینکه هورمون هامون دارن حکم رانی میکنن! 
آیا تا به حال در مورد هورمون‌های شادی‌آور و راه‌های افزایش آن‌ها چیزی شنیده‌اید؟ متخصصان سلامت روان معتقدند که شادی و احساس نشاط با تغییراتی در ساختار شیمیایی بدن همراه است اما آیا می‌توان گفت که هورمون‌هایی مسئول ایجاد شادی در بدن هستند؟ اگر در این‌باره کنجکاو هستید و به دنبال راهی برای افزایش شادی در خود و اطرافیانتان می‌گردید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم افسردگی کلیک کنید. 
برای دریافت
راستی
خخخخخخ
در انتخاب کسایی که ازشون خوشتون میاد خیلی دقت کنین
چون چند سال بعد ممکنه خجالت بکشین که عکس این کسخلا رو نشون کسی بدین و بگین من این کسخلو دوست داشتم.
من الان اون احساس خجالت رو نسبت به گرگ زاده پول شو دارم :) دوست پسرم گاهی کرم میریزه عکسشو میفرسته میگه تو برای این کسخل ارزش قائل بودی :)
آبروی خودتونو نبرین :)
طرز استفاده از بی‌بی‌چک به چه صورت است؟
تست‌های حاملگی خانگی با تشخیص هورمون گونادوتروپین مزمن انسانی در ادرار زن انجام می‌شود. hCG شناخته شده به عنوان هورمون بارداری تنها در زنان باردار یافت 
می‌شود. در این مطلب طرز استفاده از بی‌بی چک را آموزش داده ایم.
 تست های حاملگی خانگی با تشخیص هورمون گونادوتروپین مزمن انسانی در ادرار زن انجام می شود. hCG شناخته شده به عنوان هورمون بارداری تنها در زنان باردار یافت
 می شود. برای استفاده از راهنماها
خجالتی بودن بیش از حد یک احساس بسیار شایع و عجیب در بین انسان هاست. بعضی از افراد آنقدر خجالتی هستند که حتی نمیتوانند به طور مستقیم در چشم های دیگران نگاه کنند. اندکی خجالتی بودن بد نیست, اما هرگز نباید اجازه دهیم این مسئله وضعیت روحی و دیدگاهی که نسبت به افراد و چیزهای مختلف داریم را تغییر دهد. خجالت بیش از حد مانع از برقراری روابط اجتماعی مناسب و رسیدن به اهداف مهم در زندگی میشود. خجالت بیش از حد هم شما و هم دیگران را آزار میدهد. افراد خجالتی
تاثیر انار بر سلامت آقایان
هورمون
های نقش خاصی در بدن ایفا می کنند. برخی موادغذایی ومیوه ها به طور معجزه
آسایی در تنظیم هورمون های زنانه ومردانه موثر هستند.
به
گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ هورمون‌ها
دسته‌ای از مواد شیمیایی هستند که در بدن تولید می‌شوند و انجام برخی از
کارهای بدن را تنظیم می‌کنند.
این مواد به مقدار بسیار اندکی در بدن
وجود دارند، ولی همین مقدار کم آنها می‌تواند اثرات بسیاری بر حفظ وضعیت
طبیع
زنانی که در بازه سنّی تولیدمثل هستند چرخه‌هایی از فعالیت هورمونی را تجربه می‌کنند که حدوداً در فواصل یک ماهه تکرار می‌شوند. با هر چرخه، بدن زن برای بارداری احتمالی، چه زن قصد بارداری داشته و چه نداشته باشد، آماده می‌شود. عبارت «عادت ماهانه» به فرویختن دوره‌ای پوشش رحم اطلاق می‌شود. میانگین چرخه‌های عادت ماهانه حدود 28 روز است و طی مراحلی رخ می‌دهد: مرحله فولیکولی، مرحله تخمک‌سازی و مرحله لوتیال. چهار هورمون مهم (ترکیبات شیمیایی که موج
خجالتی بودن بیش از حد یک احساس بسیار شایع و عجیب در بین انسان هاست. بعضی از افراد آنقدر خجالتی هستند که حتی نمیتوانند به طور مستقیم در چشم های دیگران نگاه کنند. اندکی خجالتی بودن بد نیست, اما هرگز نباید اجازه دهیم این مسئله وضعیت روحی و دیدگاهی که نسبت به افراد و چیزهای مختلف داریم را تغییر دهد. خجالت بیش از حد مانع از برقراری روابط اجتماعی مناسب و رسیدن به اهداف مهم در زندگی میشود. خجالت بیش از حد هم شما و هم دیگران را آزار میدهد. افراد خجالتی
همه کار فلک خوب است و تام است،
فقط عیبی میان خاص و عام است.
خجالت م یکشیم از کار مؤمن،
خجالت دادن مؤمن حرام است.
چه نازی گه به نام پاک اسلام،
مسلمانی اگر ما را به نام است.
زوال آدمی هست احتمالی،
کمال آدمی گر در کلام است.
اسیر شرم خود گردد همیشه،
اگر شاهی به نفس خود غلام است.
نظام نظم این رزم است امروز،
در این جا ب ینظامیها نظام است.
ادا شد، حاجیا، حرف دل تو،
ولیکن دردهایت ناتمام است

باز هم ویکند رسید و باز هم من باید بحث کنم که نمیخوام خونه ادمای جدید برم!
من اضطراب میگیرم
رنگم میپره
لپام قرمز میشه
به شدت خجالت میکشم
پشت ملت قایم میشم
بفهم من نمیتونم ادمای جدید ببینم
نمیتونم :(
حتی فکر کردن بهش بهم تپش قلب میده.
این راه و روش ارتباط با یه ادم خجالتی نیست
هر باری که من اینقدر قلبم شدیدتر میزنه عمرم داره کمتر میشه.
بابا بفهم.
در یک مطالعه جدید، محققان ییل، بینشی را نسبت به لپتین پیشنهاد داده اند، یک هورمون که نقش کلیدی در اشتها، پرخوری و چاقی ایفا می کند. آنها اظهار داشتند یافته های آنها پیشرفت دانش درباره لپتین و افزایش وزن را نشان می دهد و همچنین یک استراتژی بالقوه برای توسعه درمان های کاهش وزن آینده ارائه می دهد.

ادامه مطلب
هیچوقت از واقعیت ها و علایقتان خجالت نکشیداگر فیلم هندی را دوست داریداگر کتونی را به پاشنه بلند ترجیح میدهیداگر عکس هایتان همیشه با روسری استاگر مهمانی هایتان با سلام و صلوات استاگر در خانه تان تفکرات اروپایی نیستاگر خانواده تان لاکچری نیستنداگر پدر و مادرتان معمولی انداگر نام برندهای معروف را از حفظ نیستیداگر مارک پوش نیستید.
ادامه مطلب
تحقیقات نشان داده مصرف برخی غذاها می‌تواند بر تولید هورمون رشد تاثیر بگذارد و منجر به افزایش قد شما شود.تصویر غذا‌هایی که قد شما را افزایش می‌دهند!به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در جوامع امروزی برخی افراد در تلاش برای افزایش قد خود هستند، در حالی که بلندی قد به ژنتیک افراد بستگی دارد. البته خوردن برخی غذا‌ها نیز می‌تواند بر روند رشد قد تاثیرگذار باشد.

ادامه مطلب

توضیحات فایل
پاورپوینت جامع فیزیولوژی وزنه تمرینی
کاربران عزیز ، در این بخش پاورپوینت فیزیولوژی وزنه تمرینی( همراه با تصاویر آموزشی تعدادی اسلاید به زبان انگلیسی) در ۲۱۱ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت فیزیولوژی وزنه تمرینی ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۱۰
اعمال اصلی عضلات
ایجا
افراد کم رو و خجالتی حتما بخوانند
اغلب افراد خجالتی به علت این همه اضطراب و نگرانی که دارند، توانایی های خودشان را دست کم می گیرند و این امر باعث می شود تا بیشتر فرصت های کاری و موقعیت های خوب اجتماعی را از دست بدهند. به هر حال این حس در روابط شخصی و خانوادگی، در محیط کار و نیز در تمام ابعاد مختلف زندگی حتی وقتی که به کمک دوستان ، همکاران و... احتیاج دارند، تولید مشکل می کند.
عوامل محیط و موثر در خجالتی شدن جوانان
ادامه مطلب
آدم هم موجود عجیب و غریبی است. وقتی به بدن خودت و تغییراتش فکر می کنی نزدیک است دو تا شاخه چند شاخه در بیاوری. به نظرم اختیار آدم دست موجودات ریز درون بدن است. موجوداتی که دکترها اسمش را گذاشته اند هورمون. این هورمون های لعنتی در زنان فعال تر و خرابکارتر از هورمون های مردانه هستند شاید. هنوز مرد نشده ام که بدانم کدام مخربتر است. ولی من از روی کشفیات و حسیات خودم می گویم بدجنس تر از این موجودات نمی دانم چه شکلی وجود ندارد. همه چیز زندگی ات را دستش
تومورهای هیپوفیز یکی از انواع تومورهای مغزی هستند که نشانه آن رشد غیرطبیعی هیپوفیز است و منجر به فعالیت بیش از حد غدد درون ریز بدن می‌شود که در صورت رسیدگی قابل درمان هستند. اختلال به وجود آمده مربوط به افزایش غیرطبیعی غده هیپوفیز است. تمامی تومورها از یک سلول آغاز می‌شوند و زمانی که کنترل رشد سلول از بین برود و سلول ها شروع به رشد کنند در این حالت اقدام خاصی نمی‌توان انجام داد. در صورت دیدن کوچکترین علائم به پزشک مراجعه کرده و با مصرف دا
از گندم پرسیدند عشقت کیه؟ 
از خجالت زرد شد! 
از گل پرسیدند عشقت کیه؟ 
از خجالت سرخ شد! 
از یخ پرسیدند عشقت کیه؟ 
از خجالت آب شد! 
از من پرسیدند عشقت کیه؟ 
با افتخار گفتم عشقم  "رفیقامن"
ســـلامــــتـــی هــــرچــــی
رفـــــــیـــــقــــه
❤cafeh.blog❤
سلام
من یه جوون مجرد هستم. مشکلم اینه که به شدت خجالتی ام. خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرش رو بکنید. این خجالت هم وقتی در مقابل جنس مخالف قرار میگیرم چند برابر میشه. 
وقتی میریم مهمونی خونه فامیل، حتی خجالت میکشم تو روی دختران شون نگاه کنم، میخواستم بدونم این خجالت کشیدن خوبه یا بد؟، آیا تو آینده بهم ضربه نمیزنه؟، اگه بده چیکار کنم درست بشه؟
ادامه مطلب
من هر کاری که در جامعه معمول باشه رو بخوام انجام بدم خجالت میکشم. مثلا اگه توی ماشین مامانم باشم و آهنگ پاپ ایرانی پخش بشه وحشتناک خجالت زده میشم. مغزم سوزن سوزنی میشه. و صداشو تا ته کم میکنم. از کی خجالت میکشم؟ از خودم.
اگه بخوام طبق مد لباس بپوشم خجالت میکشم از خودم.
اگه بخوام غذای ناسالم بخورم خجالت میکشم.
اگه بخوام تحت تاثیر تبلیغات خرید کنم خجالت میکشم.
من از سلیقه ی موسیقی ام که از زمان جاهلیت برام جا مونده هم خجالت میکشم. از اینکه یه سری آ
ثقیف قرابه های شراب را از سرداب آورد و گوشه حیاط، کنار چاه فاضلاب گذاشت. دعبل کتاب را کنار گذاشت. از روی دیواره ی حوض برخاست و رفت درِ چاه را برداشت. پارچه های گِل اندود سر قرابه ها را کند و یکی یکی شرابشان را سرازیر چاه کرد. «چیزی را که خدا حرام کرده، به درد همین چاه می خورد.» ثقیف پرسید: «چرا می خواهی دیگر نمی خوری؟» «دیشب به دیدن زلفا رفتم. وقتی گفت از این کارم دلگیر است، خجالت کشیدم. بعد فهمیدم که از خدا و حجت او باید بیشتر خجالت بکشم.»
+ دعبل و
چگونه قد بلند شویم!

توسط نوشین جمال زاده

قد بلند بودن مزایایی از جمله افزایش موقعیتهای اجتماعی خوب را به دنبال دارد. اگرچه اندازه ی قد افراد به مسائل ژنتیکی بستگی دارد اما روش هایی جهت افزایش قد کودکان وجود دارد. زمانی که رشد بدن متوقف شود دیگر راهی برای افزایش قد نیست. در کودکان و نوجوانان افزایش ترشح هورمون رشد (HGH) سبب افزایش قد می شود. خوردن برخی مواد غذایی باعث تحریک و افزایش ترشح هورمون رشد در بدن انسان می شود. پس کدام مواد غذایی باع
 عشق چیزی بسیار فراتر از میل به آمیزش جنسی است. عشق ابزار اصلی فرار از تنهایی است که بر سرتاسر بخش عمده زندگی مردان و زنان مستولی است .
برتراند راسل 

+فرار از تنهایی که کاملا ناخودآگاه صورت میگیره ! 
به نظر میرسه آقای راسل آشنایی با جنبه زیست شناختی عشق نداشته اند . نقش هورمون ها و لذتی که ترشح اکسی توسین در بدن ایجاد میکنه !
شاید هم منظور ایشان از عشق در افراد بالغ بوده !
به هر حال انسان اجتماعی وقتی به شخصی می رسه که با او احساس خوشایندی داره ن
سلام
من خودم خجالتی نیستم ولی این روزها نسبت به گذشته آدم های خجالتی رو بیشتر می بینم به خصوص توی مردها که به نظر می رسه کلا نسبت به نسل های گذشته از نظر رفتاری خیلی متفاوت تر شدند.
شما صفت خجالتی بودن رو چقدر مثبت یا منفی توی همسرتون می بینید؟، آیا حاضرید با شخصی که خجالتیه ازدواج کنید؟، اگه نه چرا و چه دلایلی دارید؟، و دخترید یا پسر؟ 
مایلم ببینم جنسیت افراد روی اینکه این صفت رو توی همسرشون قبول کنند تاثیری می ذاره یا خیر، می خوام دوستان با
اکسی توسین (Oxytocin Hormone) توسط غده هیپوتالاموس تولید می شود و در غده هیپوفیز ذخیره می شود. هیپوتالاموس با تاثیر گذاری بر روی هیپوفیز نقش موثری در بروز و کنترل احساسات و هیجانات ما دارد. در واقع این مغز ما هست که کنترل احساسات ما را بدست دارد نه قلبمان. درست است در داستان ها و حرف های احساسی حرف از دل می زنیم مثلا می گوییم دلم برایت تنگ شده یا دلم گرفته است یا... اما واقعیت این است که مغزمان باعث شده به یاد کسی باشیم یا احساس ناراحتی به ما دست دهد. اما
راه های جلوگیری و درمان چربی مو

افرادی که پوست و موی چرب دارند گاهی اوقات حتی ظرف چند دقیقه پس از شستشو سطح براقی از چربی بر روی پوست و یا موهای آنها دیده می شود فرایندی که در این شرایط در بدن رخ می دهد بدین گونه است که آندروژن ها یا هورمون های مردانه تولید چربی ترشح شده از غدد چربی پوست را کنترل می کنند.

افزایش میزان هورمون آندروژن می تواند پوست را به تولید چربی بیشتر تحریک کند برای مثال ممکن است این حالت در طول مدت دوران بلوغ تشدید شود
پرخوری کردم از صبح تاحالا! انقدری پرخوری کردم که نه تنها امروز دیگه نباید چیزی بخورم بلکه وعده های ناهار به بعد فردامم مجبورم حذف کنم!
به هر حال پیش میاد دیگه! هیوا قول داده خودش رو ببخشه و مصمم تر ادامه بده! البته تو هفته ی گذشته دو کیلو کم کردم ها:)
+ کلاس رقصم متاسفانه کامل کنسل شد چون تعداد کم بود! در این بازه از زندگیم دیگه حوصله حرص خوردن برای چنین موضوعاتی رو ندارم! خیلی آرام و خونسرد با مربیم کلاس بدنسازی برمیدارم از هفته بعد!
+ سیریسلی؟!
سلام
من یک جوان 29 ساله هستم که مشکلی دارم برای ازدواج و ترس بزرگی دارم. جوون ها اول یک توصیه به شما میکنم، وقتی جوون تر هستید ازدواج بکنید، دخترها وقتی جوون تر هستید پیشنهاد ازدواج پسرها رو قبول بکنید.
من وقتی 20 سالم بود کلم پر از مو بود، ولی الان بالاش کچل شده، من مشکلم اینه که خجالت میکشم برم خواستگاری، خجالت میکشم سر سفره عقد بشینم، خجالت میکشم توی روز عروسیم با عروس باشم، میترسم دیگران بگن اونو نگاه کن کله کچل!، اصلا توی خواستگاری هم خجال
سلام 
راستش این چیزی که میخوام بگم شاید بهش بخندید یا ...، اما واقعا برام دغدغه شده و کلافه ام کرده... من یه دختر دم بختم با خانواده ای با آبرو و با شخصیت که واقعا تو  زندگیم آرامش دارم و کلا خانواده خوبی دارم الحمدلله... اما روم نمیشه خواستگار تو خونه راه بدم و یه جورایی خجالت میکشم ...
خونه مون نوسازه و داخلش خوبه اما بیرونش!، یعنی چطوری بگم..!؟، نمای بیرونش خوب نیست و هر چی به بابام میگم نماش رو درست کن اما...، تا حالا صد بار هم خواهر و برادرهام  به
ح خیلی بزرگتر از سن خودش هست. یه آدم فهمیده و بالغ و جا افتاده. امروز ازم خواست تا دو هفته ازش دور بشم. نمی‌دونم چیکار کنم. کاش... فقط کاش پشیمون بشه .... 
عین چند روز دیگه میاد اما  من اصلا آمادگیش رو ندارم و دلم ح رو می‌خواد.
صادقانه نگاه می‌کنم اونم هیچی برام نداره جز هورمون. لعنت به من که اینقدر ذلیل هورمون شدم. دلم می‌خواد پشیمون شه و بگه بدون تو نمی‌تونم. دلم می‌خواد دوسم داشته باشه. لعنتی خیلی بزرگتر و جاافتاده‌تر از این حرف‌هاست. م هم که

طی انجام برخی از اعمال جراحی لاغری مثل اسلیو معده یا بای پس آن، بخش های زیادی از معده برداشته میشود و طبیعی است که تولید و ترشح موارد بالا کاهش پیدا کند که همگی میتواند روی کاهش وزن اثر بگذارد.
نقش معده در گوارش غذا : عملکرد و وظایف معده
معده خالی است و بدن نیاز به غذا دارد، بنابراین هورمون گرلین یا همان هورمون گرسنگی توسط معده ترشح میشود تا شما را وادار به خوردن غذا کند.
شما غذا میخورید و غذا وارد مری میشود
غذا از دروازه معده (کاردیا) وارد
یارا دیروز حاضر نمی شد تنها از روی فواره های حوض آب و آتش رد شود. اصرار داشت که یکی همراهش برود، وگرنه بچه ها زیر دست و پایشان او را له می کنند. عمه می گفت اگر ترس از ملامت مردم نبود، همراهش می رفتم.
فکر کنید، چندبار این «مردم» و «ملامت» شان ما و دلخوشی هایمان را سرکوب کردند. زنیکه ی فلان، مرتیکه ی فلان. با آن قد و قواره. با این سن و سال. خجالت نمی کشد.

شده تا حالا خجالت نکشید از قد و قواره و سن و سال و هیکلتان و دست به کاری علی رغم خوشامدِ مردم بزنی
غده تیروئید چیست؟
تیروئید، غده پروانه ای شکل است که در جلوی گردن قرار دارد. هورمون موجود در این غده، سرعت متابولیسم را کنترل می کند. متابولیسم سیستمی است که توسط آن، بدن از انرژی استفاده می کند. اختلالات تیروئیدی سرعت متابولیسم را کاهش و یا افزایش می دهد. وقتی سطح هورمون ها خیلی پایین یا خیلی بالا برود، نشانه های این اختلال را در سطح گسترده ای تجربه خواهید کرد. غده تیروئید شاید کوچک باشد اما این قسمت پروانه ای شکل که در پایه گردن قرار دارد.
هیپو تیروئیدی Hypothyroidism یا کم‌کاری غده تیروئید در بین بیماری‌های غده درون‌ریز شایع‌ترین بیماری پس از دیابت می‌باشد. به زبان ساده این بیماری هنگامی ایجاد می‌شود که غده تیروئید نتواند به اندازه نیاز بدن هورمون تولید کند. هورمون غده تیروئید تری یدوتیرونین (T۳) و تیروکسین (T۴) است. این هورمونها وظیفه تنظیم مصرف انرژی، تولید گرما و تسهیل رشد در بدن را برعهده دارند. بیماری در زنان سه برابر شایع‌تر از مردان است.

ادامه مطلب
بعد از یائسگی، کاهش میزان هورمون استروژن تأثیر زیادی بر پوست باقی می‌گذارد. کاهش استروژن باعث می‌شود که پوست نازک‌تر، شل‌تر و دارای چین و چروک بیشتری گردد.
استروژن، هورمونی است که نقش زیادی در استحکام پوست و موی شما بازی می‌کند و با وارد شدن به سن یائسگی و کاهش این هورمون، خانم‌ها دچار ریزش مو و افتادگی پوست می‌شوند.

ادامه مطلب
توی رختکن مشغول عوض کردن لباس بودیم که منشی باشگاه و یکی از بچه‌ها به شوخی مدام به هم می‌گفتند «خجالت نمی‌کشی؟! حیا هم خوب چیزیه!!» دختری که کنارم ایستاده بود و به تازگی دماغش را عمل کرده، و این موضوع باعث ناراحتی من است، گفت: «چی شده بچه‌ها؟! جریان چیه؟!!» منشی‌مان که اسمش الهه است گفت: «این داشت لباسش رو عوض می‌کرد، شرت و سوتین تنش بود. یه دختر اومد داخل رختکن بهش گفت خجالت نمی‌کشی؟! حیا هم خوب چیزیه!!» من گفتم: «باید صدامون می‌زدی همه میوم
نقطه.
سر خط
.
.
.
نقطه.
سر خط
.
.
.
نقطه؟ سر خط؟
«شاید گفتنی نیست و شاید باید گفته شود، شاید از گفتنش باید خجالت بکشم و شاید آنقدر مضحک است که از این که باید از گفتنش خجالت بکشم، خجالت می کشم.»
به نقطه ای رسیده ام که نمی دانم باید گذاشته شود و بروم سر خط یا چنان این پاراگراف لعنتی را ادامه دهم که از هجومِ حجمِ سنگینِ واژه هایش به سُتوه بیایم و یکباره خط بطلان بکشم روی همه ی پاراگراف های زندگی و آنی این چرک نویس را پاره کنم!
ادامه مطلب
غدد فوق کلیه یا آدرنال جزء غده‌های درون ریز بدن هستند که هورمون‌های متعددی را ترشح می‌کنند. این غده‌های سه گوش و مثلی شکل با وزن حدود 5 گرم روی کلیه‌ها قرار دارند و هورمون‌های متعددی نظیر کورتیزول و آلدسترون را ترشح می‌کنند که فعالیت‌های مهمی مانند کنترل قند خون، کنترل آب و نمک، کنترل فشار خون، سوختن پروتئین و چربی، واکنش و پاسخ به استرس‌های روانی و فیزیکی را در بدن انجام می‌دهند. همچنین این غده‌ها اندکی هورمون مردانه آندروژن نیز ت
چند وقتی هست مسجد محله مون رو دارن تعمیر میکنند.چند روز پیش ساعت 9 شب داشتم می رفتم آشغالا رو بندازم سر کوچه!!!یه سیدی هست سر کوچه میشه خیلی پاک و سادست... فکر کنم 70 سال داشته باشه.بدلیل تعمیر های مسجد نشسته بود روی بلوار خاکی سر کوچه نماز میخوند ولی به سمت قبله نه...
داشت به طرف غرب نماز میخوند...
وقتی که داشتم میرفتم آشغالارو بندازم خیلی خجالت کشیدم و نتونستم برم بگم...
برگشتنی دیدم نمازشرو تموم کرد...پا شد...ایستاد...
با خجالت،جلو رفتم...قبه رو بهش ن
١. بابا گفت اگه کنکور قبول نشدی، برو خواننده شو. :|
در خلوت، هم نوا با همایون و سیاوش، داشتم «چرا رفتی؟» رو می‌خوندم که شنید. این تنها آهنگی هست که میتونم باهاش خوب بخونم، با وجود این صدای جیغِ بد. :)
٢. با اعتماد به نفسِ کامل، آزمونِ جامع سنجشِ پایه رو ثبت نام کردم در حالی که حجم مطالب خونده شده ام بسیار تاسف باره. تصمیمی که الان گرفتم اینه که کارنامه ام رو اینجا به نمایش بذارم. هدفم از نوشتن جمله پیش اینه که حداقل از شما خجالت بکشم و با سرعت بیش
چند وقتی هست مسجد محله مون رو دارن تعمیر میکنند.چند روز پیش ساعت 9 شب داشتم می رفتم آشغالا رو بندازم سر کوچه!!!یه سیدی هست سر کوچه میشه خیلی پاک و سادست... فکر کنم 70 سال داشته باشه.بدلیل تعمیر های مسجد نشسته بود روی بلوار خاکی سر کوچه نماز میخوند ولی به سمت قبله نه...
داشت به طرف غرب نماز میخوند...
وقتی که داشتم میرفتم آشغالارو بندازم خیلی خجالت کشیدم و نتونستم برم بگم...
برگشتنی دیدم نمازشرو تموم کرد...پا شد...ایستاد...
با خجالت،جلو رفتم...قبه رو بهش ن
غده فوق کلیه ، غده ریزی ست که دقیقاً بالای کلیه ها قرار گرفته و هورمون کورتیزول تولید میکند. این هورمون به شما کمک می کند به موقعیت های خطرناک یا استرس زا پاسخ دهید. هنگامی که بدن به طور مداوم کورتیزول زیاد تولید کند ، نتیجه آن سندرم کوشینگ است. این سندرم نحوه تبدیل غذا به انرژی را تغییر می دهد و منجر به افزایش وزن و خستگی می شود.
در اینجا چند اصطلاح وجود دارد که ممکن است به شما در درک بهتر سندرم کوشینگ کمک کند:

کورتیزول: هورمونی که توسط غده فوق
کارکرد تیروئید چیست؟
اصلی ترین کار هورمون تیروئید افزایش سوخت وساز است .
هورمونهای مترشحه از تیروئید مصرف انرژی را تنظیم می کنند ،گرما تولید می کنند و وظیفه رشد در بدن را به عهده می گیرند.
افزایش سوخت و ساز چربی ها ، قند ها و تحریک آنها برای ساختن پروتئین از دیگر کارهای  هورمون  تیروئید است .

کم کاری تیروئید  چیست؟
این بیماری یکی از شایع ترین  بیماریهای غدد درون ریز می باشد  .
کم کاری تیروئید وقتی بوجود می آید که غده تیروئید نتواند نیاز بد
ژنیکوماستی

بزرگی سینه آقایان را اصطلاحاً ژنیکوماستی گویند. این عارضه رشد غیر عادی سینه‌ آقایان، در یک یا هر دو طرف را شامل می‌شود، ژنیکوماستی اصطلاحی پزشکی با ریشۀ یونانی و به معنای «سینه‌های شبیه به زنان» می‌باشد. این عارضه سینه آقایان را از حالت طبیعی خارج کرده و به هیبت سینه زنان نزدیک می‌کند. اصلاح فرم سینه در خانم ها ماموپلاستی نام دارد.

اختلال در هورمون‌ها و عدم تعادل بین هورمون استروژن و پروژسترون موجب ژنیکوماستی خواهد شد. تس
شاید صحبت کردن در جمع کمی برایتان سخت باشد؛ اما نگران نباشید. افراد زیادی همانند شما هستند. خیلی از افراد دچار کمرویی هستند و همواره تلاش می کنند روش‌هایی برای درمان کمرویی خود پیدا کنند. البته برای موفقیت در این مسیر، باید شرایطی که باعث خجالت و کمرویی‌تان می شود را شناسایی کنید، ذهنیت خود را در این مورد تغییر دهید، مکالمات راحت‌تر داشته باشید تا به‌مرور زمان مشکلتان حل شود. مطمئن باشید در یک روز نمی توانید به کمرویی غلبه کنید و برای تغی
 برای از بین رفتن خجالتتون، اون هارو انجام بدید.
۱- پنجاه هزارتومان پول را به پول خردهای ۵۰۰ تومنی تبدیل کنید.
چگونه: با رفتن به مغازه های کفاشی، معاملات مسکن و...، این ۵۰ هزارتومان رو خرد کنید.
با این کار، نه شنیدنتون قوی می‌شه و اعتمادبه نفستون زیاد.
۲-یک متن تئاتر در اینترنت پیدا کنید و با دوستاتون، ۳۰ بار تمرینش کنید.
خیلی باحاله، مخصوصاً جای خانم‌ها و آقایون عوض شود.
مثلاً: در متن گفته: آقا بگه: عزیزم چرا اینجایی
به جای آقا، یه خانم با لحن ی
 خجالت نکش فیلمی به کارگردانی رضا مقصودی، نویسندگی رضا مقصودی و افرا جورابلو و تهیه‌کنندگی سید امیر پروین حسینی محصول سال 1396 است.
یک کمدی روستایی است و بهترین نمونه برای اینکه فضای فیلم دستتان بیاید، «زاپاس»  است که اتفاقاً در گیشه هم بسیار موفق بود
اما ورای این سادگی و بی‌ادعایی، طنزی جالب و شیرین جریان دارد که به‌موازات تاریخ ایران در طی بیست سال گذشته پیش می‌رود.
ادامه مطلب
تحقیق درباره هورمون رشد گاو (BST)
↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:11     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : BST یک شکل از هورمون رشد گاوی است که از طریق DNA نوترکیب منتقل شده به E.coli تولید شده و لکون می شود. این هورمون به منظور افزایش 10 تا 20 درصدی محصول شیر در گاوهای شیری استفاده می شود. در مورد اثبات این ...دریافت فایل
درمان اگزما پوست :

پوستی یا سرخ شدن پوست ، احساس گرما و قرمزی سریع گردن ، سینه فوقانی یا صورت شما را توصیف می کند. لکه های پوستی یا لکه های جامد قرمزی اغلب هنگام سرخ شدن قابل مشاهده است.
گرگرفتگی در نتیجه افزایش جریان خون اتفاق می افتد. هرگاه جریان خون بیشتری به مناطقی از پوست (مانند گونه های شما) وجود داشته باشد ، رگ های خونی برای جبران آن بزرگ می شوند. این بزرگ شدن همان چیزی است که جلوی پوست را می بخشد.
پوستی شستشو یک پاسخ جسمی رایج به اضطراب ،
پاورپوینت هورمون و ورزش دانلود پاورپوینت با موضوع هورمون و ورزش، در قالب ppt و در 40 اسلاید، قابل ویرایش، شامل غدد پاراتیروئید، غدد فوق کلیه (Adrenal)، هورمونهای بخش قشری غده فوق کلیوی، اعمال گولوکوکورتیکوئیدها، چگونگی ترشح گلوکوکورتیکوئیدها، مینرالوکورتیکوئیدها، هورمونهای جنسی غدد فوق کلیوی، بخش میانی غده فوق کلیوی، لوزالمعده، انسولین، گلوکاگون، سوماتوستاتین، غدد جنسی

دسته بندی
پزشکی

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
1300 کیلو بایت

تعداد صفحات فا
پاورپوینت هورمون و ورزش دانلود پاورپوینت با موضوع هورمون و ورزش، در قالب ppt و در 40 اسلاید، قابل ویرایش، شامل غدد پاراتیروئید، غدد فوق کلیه (Adrenal)، هورمونهای بخش قشری غده فوق کلیوی، اعمال گولوکوکورتیکوئیدها، چگونگی ترشح گلوکوکورتیکوئیدها، مینرالوکورتیکوئیدها، هورمونهای جنسی غدد فوق کلیوی، بخش میانی غده فوق کلیوی، لوزالمعده، انسولین، گلوکاگون، سوماتوستاتین، غدد جنسی

دسته بندی
پزشکی

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
1300 کیلو بایت

تعداد صفحات فا
چرا ریزش موی زنان اتفاق می افتد؟
اکثر مردم هنگامی که کلمه ریزش مو را می شنوند به فکر طاسی در مردان می افتند با این وجود ریزش مو در زنان یک مشکل بسیار مهم است. ریزش موی زنان می تواند در انواع مختلف و به دلایل متفاوتی رخ دهد که در ادامه برخی از شایع ترین آنها را بررسی خواهیم کرد.
هورمون ها
هورمون ها شایع ترین علت ریزش موی زنان و مردان هستند. در هر دو جنس هورمون اختصاصی که بر ریزش مو تاثیر می گذارد، هورمون دی هیدرو تستوسترون یا DHT است. این هورمون، ما
اختلالات خواب باعث افزایش خطر ابتلا به چاقی، فشار خون، دیابت نوع 2 و دیگر ناهنجاری‌های متابولیکی در افراد می‌گردد.

به گزارش : اختلالات خواب باعث افزایش خطر ابتلا به چاقی، فشار خون، دیابت نوع 2 و ... در افراد می‌گردد. مدت زمان خواب نقش مهمی در تعدیل سطوح هورمون‌های تنظیم کننده اشتها ایفا می‌کند.
ادامه مطلب
کم کاری تیروئید چیست و علل آن کدام است ؟
کم کاری تیروئید (Hypothyroidism) ،یکی از رایج ترین مشکلات تیروئیدی است. کم کار کردن و ضعیف بودن غده تیروئید، باعث تولید ناکافی از هورمون های تیروئید می شود که باعث کم کاری تیروئید می شود. این یک بیماری بسیار رایج پزشکی است که به ویژه در زنان مسن پدیدار می شود و همچنین در  دوران بارداری. علت های دیگر کم کاری تیروئید، بیماری هشیموتوز(Hashimoto's thyroiditis)، التهاب غده تیروئید، درمان تیروئید پرتودرمانی در گردن، کمبود ید
شروع 
امروز رو در حالی شروع کردم که با دیدن پیام تبریک هشت تا از دوستام و یکی از معلم‌های قدیمی‌ام لبخند زدم و خوشحال شدم و ذوق کردم و البته کمی هم خجالت کشیدم. اینکه یکی زادروز ابن سینا رو به "من" تبریک بگه، برام افتخارآفرین و غرورآمیز بود اما خب دلهره‌آور هم بود و کلی خجالت کشیدم.
روزهایی که امتحان داریم با دلهره شروع میشن، روز امتحان‌های عملی برای من، با دلهره‌ی بیشتر. در واقع آمیزه‌ای از دلهره و بی‌خوابی و خستگی و سردرد. شروع روزم با چا
با این حال اگر ریزش مو بیشتر از این مقدار باش یا در صورتی که موهای شما بصورت تکه ای و موضعی دچار ریزش شوند، این امر میتواند نشان از آغاز ریزش موی غیرطبیعی باشد. این عارضه در خانم ها و آقایان و در سنین متفاوت به وجود می آید. با این حال دلایل ریزش مو را به صورت زیر عنوان می کنند.
مبتلا شدن به بیماری یا اعمال جراحی
باردار شدن
برخی از بیماریهای مزمن مانند تیروئید کم کار
درمان دارویی مانند شیمی درمانی
استرس های ناشی از عوامل روحی و احساسی
درصورتی که
اگر ساعت نه شب است و من همه‌ی چراغ‌ها را خاموش کرده‌ام و خزیده‌ام زیر دو تا پتو و زانوهایم را توی شکمم جمع کرده‌ام و در تاریکی این‌ها را می‌نویسم، اگر هر آن ممکن است ناگهان بزنم زیر گریه و هیچ جوره آرام نشوم و تهش مجبور شوم قرص خواب یا آرام‌بخشی بخورم و آرام آرام بدون اینکه درست متوجه شوم چه اتفاقی دارد می‌افتد ناگهان از همه چیز تهی شوم و به خواب بروم، اگر دیروز با یکی از بچه‌ها بگومگو کردم و حرف‌هایی زدم و کمی تند رفتم و ناراحتش کردم _هر
دختر یکی از دهقانان برای اقرار به گناه و طلب آمرزش نزد کشیش رفت و با ترس و لرز گفت: گناه بزرگی کرده‌ام و از گفتن آن خجالت میکشم. کشیش گفت: خداوند بخشنده است و هیچ خجالت نکش، بگو ببینم چه گناهی کرده‌ای؟
دختر گفت: یک سبد سیب دزدیده‌ام. کشیش گفت این‌که گناه بزرگی نیست! به اندازه تعداد سیب‌ها استغفار کن و توبه کن تا گناهت آمرزیده شود. دختر گفت: اما یک سبد سیب را از باغ کشیش دزدیده‌ام. کشیش تکانی خورد و گفت: پس گناهت به این راحتی ها بخشوده نمیشود! ب
پاورپوینت ارائه غده هیپوتالاموس و هورمون های آن (hypothalamus endocrine)
پاورپوینت بسیار خوب و جامع در مورد غده هیپوتالاموس و هورمون های آن (hypothalamus endocrine) جهت استفاده برای ارائه کلاسی و تحقیق دانشجویان عزیز رشته های علوم پزشکی تعداد اسلاید: 23 عدد با تصاویر بسیار عالی شامل: مقدمهف ساختار هیپوتالاموس، وظایف هیپوتالاموس، نحوه تنظیم ترشح هیپوفیز، هورمون های مترشحه از هیپوتالاموس ...دریافت فایل
سلام وقت بخیر دوستان
من دختری هستم ما بین ۲۲ تا ۲۶ که چند وقت پیش درگیر یه رابطه بودم و علاقه هم داشتیم اما بخاطر یه مسائلی پدرم رضایت نداد و خواستگار رو رد کرد. اون موقع که من تو فکر این آقا بودم همسایه ما از مامانم منو برای آشناشون سراغ گرفت که بعد از آشنایی بیان خواستگاری و من گفتم نمیخواد .
مادرم میگفت موقعیت خوبی داره، خانواده خوبین و دنبال دختر خوب میگردن و این حرف ها. مادرم به حرف من گفتن نه یکی دیگه دخترم رو میخواد بذار بیان ببینیم چی می
چه خبرتونه؟ چههههه خبررررررتونه؟ ارزونی ندارین که دارین!
رفاه ندارین که دارین!
رایانه نه ببخشید یارانه ندارین که دارین!
طرح خانه دار شدن اقشار کم درآمد ندارین که دارین!
سیب زمینی و پیاز ارزون ندارین که دارین!
میدان نفتی بزرگ مکشوفه ندارین که دارین!
مبارزه با اختلاس و فساد مالی و اخلاقی ندارین که دارین!
نت پر سرعت و بدون قطعی ندارین که دارین!
مسئولین دلسوز ندارین که دارین!
ارزش پول ملی ندارین که دارین!
آب و برق و گاز و نفت مجانی ندارین که دارین
درصد ماده موثر:٦٣_٦٢درصد
شکل فیزیکی:پودر
رنگ:سفید
بسته بندی:٢٥kg
کاربرد یدات کلسیم:این محصول برای تامین ید در مکمل ها استفاده میشود.تنها عملکرد شناخته شده ید ،به عنوان جزئی از هورمون تیروکسین است.چنانجه آمینو اسید تیروزین و ید تامین شوند بدن خود قادر به سنتز این ترکیبات می باشد،هورمون تیروکسین در افزایش رشد و متابولیسم بدن حیوان نقش دارد،به طور کلی کاربرد یدات کلسیم:مکمل عذایی دام و طیور_نمک خوراکی
برای خرید یدات کلسیم از شرکت فراشیمی با ا
مطالعات نشان می‌دهد که زعفران دارای تاثیرات بسیاری بر روحیه‌ و خلق و خوی افراد می باشد که ضد افسردگی بوده و  با تاثیر بر هورمون‌های مغز، موجب کاهش استرس و اضطراب می گردد.
قابل توجه است که در زمان‌های قدیم از زعفران به دلیل خواص آرام بخش، برای بهبود روند خواب نیز از آن استفاده می نمودند. زعفران قدرت یادگیری و حافظه را ارتقا داده و می‌تواند سرعت رشد بیماری آلزایمر و پارکینسون را نیز کاهش دهد.
کم کاری تیروئید (Hypothyroidism) ،یکی از رایج ترین مشکلات تیروئیدی است. کم کار کردن و ضعیف بودن غده تیروئید، باعث تولید ناکافی از هورمون های تیروئید می شود که باعث کم کاری تیروئید می شود. این یک بیماری بسیار رایج پزشکی است که به ویژه در زنان مسن پدیدار می شود و همچنین در دوران بارداری.
علت های دیگر کم کاری تیروئید، بیماری هشیموتوز(Hashimoto’s thyroiditis)، التهاب غده تیروئید، درمان تیروئید پرتودرمانی در گردن، کمبود ید، بیماری های هیپوفیز ، هیپوتالاموس، عمل
خجالت نکش
خجالت نکش
کارگردان: رضا مقصودی
 تهیه کننده: سید امیر پروین حسینی

داستان فیلم

داستان زندگی زن و شوهری با بازی احمد مهرانفر و شبنم مقدمی  را روایت می‌کند که با داشتن عروس، داماد و نوه، در سن میانسالی بچه‌دار می‌شوند. این اتفاق آن هم در روستایی کوچک که هیچ چیز از دید اهالی پنهان نمی‌ماند، زن و شوهر را دچار اتفاقاتی کمیک و بامزه می‌کند. اتفاقاتی که در نهایت باعث جدال این دو با یکدیگر می‌شود و...

1) دانلود با کیفیت 480
2) دانلود با کیفیت
روزی باران شدیدی می بارید. ملانصرالدین پنجره خانه را باز کرده بود و داشت بیرون را نگاه می کرد. در همین حین همسایه اش را دید که داشت به سرعت از کوچه می گذشت.ملا داد زد: آهای فلانی! کجا با این عجله؟ همسایه جواب داد: مگر نمی بینی چه بارانی دارد می بارد؟ملا گفت: مردک خجالت نمی کشی از رحمت الهی فرار می کنی؟همسایه خجالت کشید و آرام آرام راه خانه را در پیش گرفت. چند روزی گذشت و بر حسب اتفاق دوباره باران شروع به باریدن کرد و این دفعه همسایه ملا پنجره را ب
روزی باران شدیدی می بارید.ملانصرالدین پنجره خانه را باز کرده بود و داشت بیرون را نگاه می کرد.در همین حین همسایه اش را دید که داشت به سرعت از کوچه می گذشت.ملا داد زد: آهای فلانی!کجا با این عجله؟
همسایه جواب داد: مگر نمی بینی چه بارانی دارد می بارد؟ملا گفت: مردک خجالت نمی کشی از رحمت الهی فرار می کنی؟
همسایه خجالت کشید و آرام آرام راه خانه را در پیش گرفت.
چند روزی گذشت و بر حسب اتفاق دوباره باران شروع به باریدن کرد و این دفعه همسایه ملا پنجره را با
نوشتن درباره ی این ها خیلی... احمقانه است. اما من می گویم. از تمام احساساتم می نویسم. از تمام آن 30 دقیقه های روزانه که نفسم می گیرد اما ادامه می دهم. از تمام آن کارهایی که باید روزانه انجام دهم تا ترسم بریزد. باید بگویم. باید بنویسم و این بار را از روی دوشم بردارم. باید بنویسم و خجالت درباره ی این موضوع را تمام کنم. باید با بیماریم دوست باشم. اگر دوستش داشته باشم او هم دمش را می گذارد روی کولش و می رود سراغ یکی دیگر تا قوی بودن را به او هم یاد بدهد. مر
اثر فعالیت بر روی حرکت غدد درون ریز بخش 2

آدرنالین

به سادگی ورزش
تا حدودی را شامل می شود. آدرنالین با تحریک اعصاب متعارف اعصاب آدرنال، شروع به
تخلیه می کند. با تخلیه این هورمون، فعالیت قلب و ضربان قلب افزایش می یابد و جریان
خون افزایش می یابد.

به طور خاص، تولید
آدرنالین توسط ورزش می تواند کیفیت چارچوب مقاوم در برابر، به خصوص در درمان
تومورهای ریه، کبد و پوست گسترش دهد.

تستوسترون

تستوسترون یک
هورمون استروئید و آنابولیک است که از طریق ل
اساسا آدمیم که در مواقع بیخود خجالتیم !! مواقعی که باید به دوستم که دلم تنگ شده براش پیام بدم یا وقتی با غریبه ای باید تلفنی حرف بزنم یا مثلا وقتی استاد ادبیات می‌پرسه فلان کتاب رو خوندین یا نه یا وقتی استاد ریاضی داوطلب میخواد برای حل تمرین ها و خیلی جاهای دیگه خجالت میکشم :/ دارم رو‌خودم کار میکنم و با گام های مورچه ای میرم جلو ایشالا که درست میشم -_-
چقدر تند تند پست میزارم نه؟ شبا که دیگه رسما بیکارتر از روزامم کلی حرف یادم میاد  
پست قبلی به
لوکیشن:درمانگاه زنان
دختربچه ای ظاهرا 12_13ساله وارد میشه و پشت سرش مردی ظاهرا 30ساله...
_دکتر گفت بفرمایید?
+مرد با حالت خجالت زده گفت ایشون رو آوردیم برای معاینه.(تمام دیالوگ های مرد رو با تصور چهره ای که نیش هاش تا بناگوش بازه و میخنده و مثلا از خودش خجالت میکشه بخونید).
_چند سالتونه?
+خودم 29 و این 15...
_این بنده خدا که تا چشم باز کرده تو عقدش بستی،دیگه وقت داشته بخواد کاری انجام بده?!!!!!
+والا خانم دکتر حالا معاینه که ضرری نداره.من خودم دانشجو بودم د
پشت درب خانه ات بر خاک، صورت می کشمتا که تحویلم بگیری، از تو منت می کشمبندگان مخلصت آماده ی مهمانی اندآن قدر خالی است دستانم، خجالت می کشمغفلتم باعث شد از چشمت بیافتم با گناههر چه خواری می کشم از دست غفلت می کشمکور خوانده نفسِ اماره، دلم دست علی استهرچه هم باشم مگر دست از ولایت می کشم؟!با ولای مرتضی آقای این عالم شدمبی علی یک لحظه هم باشم، حقارت می کشمدور ماندم از وطن، از صحن ایوان نجفیاد انگور ضریحش، آهِ حسرت می کشمتا که چشمم تر شود یاد لب خ
خب بیاید همینجا همون کسایی که واقعا این واژه براشون عجیب و ناملموسه.
اینجا وبلاگ خودمه و من دوست دارم نظر شخصیم رو درباره این افراد بنویسم.
اصولا وقتی یه کلمه اینقدر براتون جنبه کنجکاوی و طنز داره؛ انگار مثلا گفتی سیب لاکپشتی و صندلی مغناطیسی. همینقدر براتون عجیبه.
این دسته از افراد دو رو دارن  اکثرا: خب اینکه ه واقعا نمیدونن و ندونستن شون دست خودشون نیست. در عین حال خودشون میخوان که ندونن خودشون دارن انتخاب میکنن که اطلاعات روانشناسی شون د

مغز بیماران مبتلا به افسردگی شدید، کوچیک میشه.
این نتیجه ی یکی از تازه ترین پژوهش ها در این زمینه هست. مرکز تحقیقاتی بیومدیکالی بخش سلامت روانی وابسته به یک بیمارستان در لندن این موضوع رو منتشر کرده.
پزشکان بریتانیایی نتیجه گیری کردن که حجم نواحی مغز افراد مبتلا به افسردگی کاهش پیدا میکنه. از جمله لوب پیشانی که مسئول برنامه ریزی، قضاوت، احساسات، حافظه و حرکته. اونا معتقد هستن که یکی از دلایل کوچیک شدن این نواحی و از جمله تحلیل رفتن حافظه م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها