نتایج جستجو برای عبارت :

حساسیت زمان بلوغ فرزندان

پیش از پرداختن به عوارض بلوغ زودرس به تعریف آن می پردازیم. بلوغ زودرس به ظاهر شدن زودهنگام علائم بلوغ جسمی و هورمونی گفته می‌شود. این اختلال میتواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد و مانند هر پدیده ی غیرطبیعی دیگری، پیامدهایی در پی خواهد داشت. در این مقاله سعی میکنیم در این زمینه اطلاعات کاملی به شما بدهیم.

ادامه مطلب
چند نکته مهم در مورد بلوغ زودرسبازدیدها: 0
چند نکته مهم در مورد بلوغ زودرس
بلوغ زودرس 
کودک و تربیت 
بلوغ زودرس در حقیقت،مقابل بلوغ دیررس است.افرادی دچار چنین عارضه ای می شوند که در
محیطی آزاد و بی قید و بند رشد و نمو کرده باشند.خانواده ای که در آن مسائل حجاب و بعضی از
شرعیات اهمیتی ندارد و روابط زناشویی بسیار آزاد و بی پرواست،بچه ها زودتر از موعد مقرر بالغ
می شوند.در خانواده هایی که استفاده از فیلم های خلاف اخلاق و شوٌون انسانی آزاد است،فرز
یه سوال دارم، 
این ولایتی که بین مذهبیون جا افتاده که مرد بر همسرش ولایت داره یعنی چی؟
چون مرد بر همسرش ولایتی نداره.
ولایت یعنی امکان تصرف در اموال و امور یک شخص.
و مرد تنها بر فرزندانش ولایت دارد.
بر فرزندان پسر تا بلوغ و بر فرزندان دختر تا ازدواج.
مرد حتی حق قصاص قاتل همسرش رو هم نداره!

بلوغ شرعی با بلوغ جنسی مقداری متفاوت می باشد؛ به عبارت دیگر ممکن است نوجوانی به بلوغ شرعی برسد، اما هنوز به بلوغ جنسی و قابلیت باروری و تولید مثل نرسیده باشد. البته اگر به بلوغ جنسی برسد، بلوغ شرعی نیز خود به خود حاصل می شود.نشانه بلوغ شرعی در پسران به یکی از امور زیر است:الف: روییدن موى خشن و زبر در زیر شکم (بالاى عورت)؛ب: خروج منى چه در خواب و چه در بیدارى؛ج: (اگر یکی از دو مورد قبل آشکار نشد)، کامل شدن پانزده سال قمرى که ۱۶۳ روز از پانزده سال ش
سلامبا خواندن برخی سایت ها و اطلاعات روانشناسی مهم که در زیر به ان ها اشاره شده امیدواریم بتوانیم به مشکلات شما کمک کرده باشیم .
سایتی در مورد بلوغ
نشانه ها و عوامل بلوغ زودرس
سایتی در مورد مراحل تغییرات بلوغ
اطلاعاتی در مورد بلوغ زودرس
بلوغ و تغییرات همراه آن
نشانه های بلوغ چیست
اطلاعاتی در مورد بلوغ نوجوانان
عوامل بلوغ زودرس
بلوغ زودرس چیست
تغییرات بلوغ
سن شروع بلوغ چند است
اطلاعاتی در مورد نشانه  و تغییرات همراه با بلوغ 
اطلاعات مهم رو
تا قبل از سن بلوغ بیشتر توجه خانواده ، به سلامت جسمی و مراقبت از کودک در برابر بیماری های مختلف است. اما دوران بلوغ زمانی است که نوجوان از لحاظ روحی احتیاج به مراقبت دارد چرا که این سن پر از مسائل و بحران های روحی است.
چرا که دوران بلوغ دورانی مملو از بحران های روحی ـ روانی است که هر نوجوان ممکن است با آن روبرو شود. از این رو، روانشناسان، ”بهداشت دوران بلوغ“ را در شرایطی مطرح می کنند که جوان در معرض تغییرات سریع و عمده ای از نظر روحی و جسمی قرار
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی :  بلوغ جسمی دختران یکی از انواع بلوغی است که در دوران نوجوانی هر دختری با آن مواجه می شود. ورود به نوجوانی با تحولات جسمی و روحی خاص خود همراه است. بدون شک دوران بلوغ می تواند یکی از پر تنش ترین مراحل زندگی برای هر دختری باشد. بلوغ جسمانی به مجموعه تغییرات در بدن گفته می شود که به واسطه آن دختر از ظاهر کودکانه به فردی بالغ تبدیل می شود.
ادامه مطلب
فلسفی رژیم غذایی نامناسب، استفاده از غذاهای فرآوری شده مانند کنسروها،
چاقی، درمان‌های هورمونی جهت افزایش قد، جهش ژنی، سیگار کشیدن مادر در
دوران بارداری، مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز، تماشای بیش از اندازه
تلویزیون، استفاده بیش از حد کودکان از فضای مجازی و حضور کمرنگ پدر در
خانواده را از عوامل بروز بلوغ زودرس در ایران و دیگر کشورهای جهان دانست.

به گفته وی اگر والدین در زمینه بلوغ آگاهی صحیحی نداشته باشند و یا با
وجود آگاهی نتوانند اطلا
بلوغ و نشانه هاى آن
  «بلوغ» به معناى رسیدن به سنّ خاصّى است که انسان در آن سن، آمادگى انجام کار مورد نظر را دارد. البتّه «بلوغ» در همه مسایل یکسان نیست; زیرا آمادگى براى هر کارى در سنّ و سال خاصّى حاصل مى شود.

بنابراین، سنّ بلوغ در مسائل شرعى، با سنّ بلوغ در مسائل اجتماعى، سیاسى یکسان نیست، همانگونه که بلوغ جنسى با بلوغ اقتصادى (رسیدن به سنى که توانایى انجام امور اقتصادى و مالى را بطور مستقل داشته باشد) تفاوت دارد.

نتیجه این که هر چی
قبل از به بلوغ رسیدن دختر ها و پسر ها
خودارضایی بلوغ جنسی 
بعد از به بلوغ رسیدن
سن بلوغ جنسی و خودارضایی
شرایط خودارضایی
روش های خودارضایی
بی خطر بدون ضرر
بهترین شیوه ی خودارضایی در زنان و مردان
خودارضایی در ایران
خودارضایی کودکان
خودارضایی کودک پسر - دختر
خودارضایی فرزند
بچه نینی نوزاد کم سن استمنا
نبود امکانات لازم جنسی
عروسک های جنسی مخصوص خودارضایی
خرید و فروش عروسک جنسی
کودک باز بچه باز
خودارضایی با دیدن فیلم های سوپر
خودارضایی فیلم
امشب شب قدر بود. من دیگه اون امین سال پیش نیستم یا بهتره بگم دیگه اون امینی که خودم میشناختم نیستم. بنظرم لحظه ی بلوغ هر آدمی نه بلوغ فکریشه نه بلوغ جسمی. بلوغ اصلی اون لحظه ایه که میخوای اون پیله ی محکم دور و برت رو بشکافی و بیای بیرون. ولی فعلا پیلمو شناختم، هنوز راهی به بیرون پیدا نکردم، به مسیر چیدم برا خودم این وسط که راه بدون کمک گرفتنیه. راهیه که جَنَم خودم برای رسیدن به اون هدف اصلیم رو میطلبه.نه پدر
نه مادر
نه برادر
نه دوست
نه همراه
خودم
دقت کردم زندگی من و تصمیمات من تحت تاثیر بمباران اطلاعاتی اینستاگرام و تلگرام شده
به جایی رسیدم ک نمیدونم چقدر از تصمیماتم تحت تاثیر اطلاعات مجازیه و چه مقدراش تحت تاثیر تفکرات و بلوغ فکری خودم
نمیگم این اطلاعات بد هستن ولی دارن روی تصمیمات مهم زندگیم تاثیر میزاره
مثل اپلای کردن، سکس، روابط اجتماعیم و سلایق پوششم
به نظرم بلوغ فکری یعنی با تمام این بمباران ها بتونی راه منطقی و درست رو خودت پیدا کنی و تحت تاثیر عوامل خارجی نباشی...
سلام
میگن برای ازدواج باید به جز بلوغ جنسی و جسمی، به بلوغ فکری، اجتماعی، عاطفی، اقتصادی و ... رسید. ولی نمیگن چطوری؟!، خب چیکار باید کرد؟، روش خاصی داره؟
اصلا دوست ندارم ازدواج کنم و مثل بچه ها سر چیزهای الکی دعوا کنیم، یا بچه ای به دنیا بیارم در حالی که خودم مثل بزرگترها فکر نمی کنم، من همه جا رو گشتم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم، اگه کتابی تو این زمینه مطالعه کردین و کارساز بوده یا راهکاری دارین ممنون میشم لطف بفرمایین.
مرتبط:
انواع بلوغ در ا
زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زمان زم
یکی دیگه از مسائلی که ناشی از عدم بلوغ من بود
این بود که (هرکسی که هم که مثل من هست، به نظرم باید روی بلوغش کار کنه)
تو جلوی فعالیت بقیه رو بگیری.
یعنی: وبلاگ من رو نخون!
یعنی چی؟!
طرف دوست داره بخونه.
وقتی یه چیزی رو توی وبلاگ مینویسی یعنی ممکنه بخونن.
ولی خب منو بیشتر این میسوزوند که چرا یه نفر باید اصرار کنه که ادرس وبلاگ من رو بگیره
و بعد بگه نمیخونمش نه.
و بعد بخونه یواشکی؟

ولی اینها علامت عدم بلوغه.

اینکه ادم از بقیه انتظارات داشته باشه کل
پدر یا مادری که میخواهد حضانت فرزند یا فرزندانش را در طلاق توافقی به عهده بگیرد باید با نکاتی در این زمینه آشنا باشد این نکات را در سایت خدمات حقوقی آی خدمت جستجو کنید 
در این بلاگ این نکات برای شما بازدید کننده گرامی جا داده شده است ودر معرض دید شما میباشد 
تکلیف حضانت فرزندان در طلاق توافقی
هنگامی‌که پدر و مادر از یکدیگر جدا می‌شوند، حضانت کودک (چه پسر چه دختر) تا سن هفت‌سالگی بر عهده‌ی مادر است؛ اما بعد از آن بر عهده‌ی پدر است. این موضوع
آموزش ترک خودارضایی

آموزش ترک خودارضایی
 موفقیت در ترک خودارضایی
ترک همیشگی خودارضایی
ترک استمنا مثل آب خوردن
چگونه عادت خودارضایی را ترک کنیم؟
ترک تضمینی خودارضایی
ترک جق زدن
ترک گناه در ماه رمضان
ترک اعتیاد به خودارضایی
معتاد خودارضایی
خودارضایی در دوران حاملگی
خودارضایی زنان بیوه
خودارضایی + فیلم
عوارض خودارضایی
بعد از ترک خودارضایی
خودارضایی در زمان بلوغ
بلوغ پسر ها و خودارضایی
بلوغ و خودارضایی
وابستگی
دلبستگی
وارستگی / بلوغ احساسی /آغاز خود عشق ورزی / کنده شدن از موانع 
تلنگرهای زیادی در این چند سال خوردم . از کسانی که بینهایت دوست شون داشتم و دارم .

حالا دارم فکر میکنم .
اولی گذشت . سخت گذشت اما گذشت . سپردم اش به زمان .
دومی گذشت .اونم سخت بود و شوکه آور . سپردم اش به زمان .
و این آخری که سخت ترین هست هم خواهد گذشت ...
رنج آدم را پخته میکنه . بخصوص وقتی دلش میشکنه و میشکنه و میشکنه . 
حالا با خودم میگم عجب احمقی بودم که اجازه دادم آدم ها با د
حنجره که تنه تولیدکننده نغمه در مردم است درون لحظه بلوغ به علت فراز روبیدن مدل هورمون مردانه یا تستوسترون رشد می کند. رشد کردن و محکمی یافتن نخ های صوتی درون حنجره باعث بم تر شدن نغمه می شود. این رشد زننده طناب های صوتی درون مبدا ممکن است باعث شود صدای پسر نوجوان نخراشیده شود که معمولا فقط چند ماه طول می کشد و به تدریچ فرد با آن تطبیق می نرم. افراد تو زمان های متفاوتی کبیر می شوند و بنابراین این تغییرات لحن تو فدایی پسران زودتر و درون برخی دیگر
دوران بلوغ از حساس ترین دوران زندگی هر فردی به حساب می آید و افراد را از دنیای کودکی به بزرگسالی منتقل می کند . گاهی تغییرات بلوغ زودتر از سن معمول اتفاق می افتد که به آن بلوغ زودرس می گویند . بلوغ زودرس مشکلات جسمانی ، روانی و اجتماعی زیادی را برای کودکان به وجود می آورد زیرا زودتر از حد معمول و قبل از اینکه کودک آماده این تغییرات شود به وجود می آیند .
عوامل موثر در بلوغ زودرس شامل عوامل ژنتیکی ، محیطی و شرایط جسمی است و تغذیه یکی از موارد موثر

پاسخ:
انسان قبل از رسیدن به سن بلوغ، تکلیف شرعی ندارد و در صورت ارتکاب کارهایی که گناه محسوب می‌شود، عقابی برای او نخواهد بود. البته برخی مراجع[1] می‌گویند اگر فرد نابالغ، زشتی عملش را درک کند، در قبال انجام آن مسئول است. در هر صورت، لازم است والدین در تربیت دینی فرزندان خود نهایت اهتمام را داشته باشند.
پاسخ دفاتر مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:[2]
حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی (مد ظله العالی):
خودش تکلیفی ندارد و عقاب نمی‌شو
چهل روز از هنگامه ی واقعه می‌گذرد، و چهل نشانه ی بلوغ است و راز شکفتن و رمز تکامل. اربعین، روز کمالِ عاشورا و هنگامه بلوغ حقیقت است. غروب عاشورا طلوع بغض فروخفته و زخم خورده ی حقیقت است؛ و بذر خونین حسین بن علی که بر تربت کربلا نشست، و پس از چهل روز باغستانی از حقیقت به گستره ی زمین و به وسعت زمان رویید و در قلوب حیران و گمگشته آدمیان تکثیر شد. هر که می خواهد فاتح روز دهم را بنگرد باید اربعینی را سپری کند. که حسین در عاشورا کشته می شود و در اربعی
آموزش ترک خودارضایی

آموزش ترک خودارضایی
 موفقیت در ترک خودارضایی
ترک همیشگی خودارضایی
ترک استمنا مثل آب خوردن
چگونه عادت خودارضایی را ترک کنیم؟
ترک تضمینی خودارضایی
ترک جق زدن
ترک گناه در ماه رمضان
ترک اعتیاد به خودارضایی
معتاد خودارضایی
خودارضایی در دوران حاملگی
خودارضایی زنان بیوه
خودارضایی + فیلم
عوارض خودارضایی
بعد از ترک خودارضایی
خودارضایی در زمان بلوغ
بلوغ پسر ها و خودارضایی
بلوغ و خودارضایی

خودارضایی - ترک خودارضایی - فیلم سو
کتاب نامه های بلوغ عین.صاد،تموم شد ،کمتر کتابی بود که بعد از تموم کردنش به فکر حساب کشیدن از گذشته بیفتم اما وقتی این جملات رو خوندم فهمیدم که یکی از نتایج این کتاب،باید برای من حساب کشیدن از گذشته  آمادگی و برنامه ریزی برای آینده باشه:
ادامه مطلب
روانشناسی بلوغ دختر و پسر و مشاوره بلوغ دختر و بررسی  تغییرات روحی در دوران بلوغ و مشکلات دوران بلوغ پسران و دختران – مدت مطالعه 4 دقیقه
این مطلب به سوالات زیر پاسخ می دهد:
مشاوره بلوغ دختر و پسرتغییرات روحی در دوران بلوغمشکلات دوران بلوغ پسران و دخترانروانشناسی دختر 11 سالهبلوغ چیستروانشناسی بلوغ دختر و پسرچگونه با پسرم در مورد بلوغ صحبت کنم؟چگونه با دخترم در مورد بلوغ صحبت کنم؟ 
ده نکته روانشناسی بلوغ دختر و پسراینکه فرزند 8 تا دوازده سا
ابوریحان بیرونی بلوغ را به سه مرحله
تقسیم کرده:

۱. بلوغ جسمی: آن‌که جسم انسان به رشد خودش برسد و بتواند تولید
مثل کند.

۲. بلوغ عقلی: آن‌که نفس فکری و ناطقه‌ی انسان کامل شود و عقل،
از قوه به فعل در آید.

۳. بلوغ تدبیری: آن‌که انسان اگر تنها ماند بتواند خودش را مدیریت
کند، اگر خانواده تشکیل داد بتواند خانواده‌اش را مدیریت کند و اگر به ریاست رسید بتواند
زیردستانش را مدیریت کند.

برگرفته از lucy-may.blog.ir
چگونه می‌توان تاثیر طلاق بر فرزندان دختر را کاهش داد؟ همان طور که می‌دانید طلاق  آسیب‌های بسیار زیادی برای فرزندان به همراه دارد. این آسیب‌ها متناسب با سن، جنسیت و سبک برخورد آن‌ها با مشکلات تغییر می‌کند و در همه افراد یکسان نخواهد بود. به‌طور معمول دختران به دلیل روحیه حساسی که دارند آسیب بیشتری می‌بینند و مشکلات را به نحوی متفاوت از پسران از خود نشان می‌دهند. نحوه برخورد والدین پس از طلاق تاثیر بسیار زیادی بر کاهش آسیب‌های ناشی از
بلوغ عاطفی در واقع به معنای مدیریت عواطف است. بلوغ عاطفی به این معنا نیست که ما عواطف خود را پنهان و یا سرکوب کنیم. بلوغ عاطفی به شما کمک می کند تا در زمان های ضروری زندگی تان تصمیمات عاقلانه تری بگیرید و نگذارید که احساساتتان بر شما غلبه کند.
بلوغ عاطفی یعنی اینکه فرد به مرحله ای از رشد عاطفی رسیده است که می تواند به طور مناسب احساسات مثبت و منفی خودش را در زمان مناسب و به شکلی مناسب بیان کند.
نشانه های بلوغ عاطفی
موقعی که بفهمید رفتار بد دیگرا
فرزندان شما به حقیقت فرزندان شما نیستند !آن‌ها دختران و پسران زندگی‌اند در سودای خویش .آن‌ها از کوچه وجود شما می‌گذرند اما از آن شما نیستند !
و اگر چه با شمایند، به شما تعلق ندارند !عشق خود را بر آن‌ها نثار کنید، اما اندیشه‌هایتان را برای خود نگه دارید. زیرا آن‌ها را نیز برای خود اندیشه‌ای دیگر است .جسم آن‌ها را در خانه خود مسکن دهید اما روح آن‌ها را آزاد گذارید .
زیرا روح آنان در خانه «فردا» زیست خواهد کرد که شما حتی در رؤیا نمی‌توانید ب
خانواده های بسیاری هستند که در زمان جدایی از فرزند برخوردار می باشند. این دسته از خانواده ها، اصولا بر سر کسب حضانت فرزندان خود با یکدیگر به مشکل برمی خورند. کودکان معصوم ترین و آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند، که گاهی در اثر ندانم کاری والدین به آسیب های جدی مبتلا می شوند.
اما این که در قانون چه شرایطی برای کسب حضانت فرزندان بیان شده است، برای بسیاری از والدین در شرف طلاق، سوال است. می توانید برای کسب اطلاع در خصوص شرایط حضانت به ماده های 40 تا 4
صورت‌جلسه داوری در طلاق توافقی
یکی از مهم‌ترین مراحلی که زوجین پس از تصمیم به طلاق توافقی می‌باید در خصوص آن به تصمیم‌گیری مشترک برسند تنظیم صورت‌جلسه داوری می‌باشد. در این صورت‌جلسه که باید به امضای زوجین برسد در خصوص مسائل ذیل باید تصمیم گیری شود.
مهریه: توافق در خصوص مهریه از مهم‌ترین بخش‌های این صورت‌جلسه می‌باشد چرا که اصولا حقوق مالی طرفین از مهم‌ترین موضوعات قابل بحث است بنا بر توافق طرفین ممکن است بخشی از مهریه در تبادل طلا
تأثیر طلاق بر فرزندان پسر چگونه است؟ پسران پس از طلاق والدین با چه آسیب‌هایی مواجه می‌شوند؟ جدایی والدین نه تنها خود آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد بلکه می‌تواند پیامدهای بلند مدتی را برای فرزندان به همراه بیاورد. تفاوت‌های جنسیتی باعث می‌شود که دختران و پسران به شیوه‌های متفاوتی به طلاق واکنش نشان دهند و با مشکلات مختلفی روبه‌رو شوند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به طور اختصاصی در مورد تأثیر طلاق بر فرزندان پسر اطلاعات بیشتری ا
نام فرزندان هنرمندان و بازیکنان ورزشی ایران
اسم بچه سلبریتی ها
نوردخت : اسم دختر رامبد جوان و نگار جواهریان
نیما ، احسان و نَعیما : فرزندان شهریار کرمی
بامداد و پورشاد : فرزندان رشید کاکاوند
آرشام (اسم ایرانی): فرزند شهربانو منصوریان
مژگان : فرزند زنده یاد حسین شَهاب
کاوه : فرزند مهران نائل
ایلین و شایلین : فرزندان باربد بابایی
آویشه و فرید : فرزندان زنده یاد الهه
بهرنگ :فرزند بهروز بقایی یونا : فرزند بهرنگ بقایی
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، حضانت بر فرزندان حق و تکلیفی است که به عهده والدین قرار گرفته است . با این حال گاهی این سوال مطرح می شود که چه زمانی حضانت تمام می شود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت حضانت بر فرزند از زمانی که وی به سن بلوغ برسد ، به اتمام می رسد و خود وی قادر است انتخاب کند با کدامیک از والدین زندگی کند . ( بلوغ در دختران 9 سالگی و در پسران 15 سالگی است ) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پایان مدت حضانت فرزند دختر و پسر بر
علت بی احترامی فرزندان به والدین چیست؟ این سؤال بسیاری از پدر و مادرهاست زمانی که با بدرفتاری و بی‌احترامی فرزندشان مواجه می‌شوند. در واقع آن‌ها می‌خواهند بدانند که چه رفتار و یا اشتباهی در تربیت فرزندان رخ‌ داده است که آن‌ها این رفتارها را از خود نشان می‌دهند. داشتن برخی رفتارها در تربیت فرزندان می‌تواند ناخواسته منجر به تقویت شدن و ادامه یافتن رفتارهای بی‌ادبانه در آن‌ها شود. اگر این سؤال ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده تا انتهای
سلام وقت بخیرروز خوبی رو براتون آرزو میکنم .حجتالاسلام توحید فتحیزاده طلبه فوق لیسانس از حوزهبه سوالات شما پاسخ داده میشود.

wa.me/989102110326واتسآپ_

راهکارهای مذهبی ومعنوی_پاسخگویی مجازی و حضوریزندگی مشترک وازدواج و تعریف های دینیتربیت,فرزندان,بلوغ از نگاه دین و معنویت تعارضات فردی وآسیبهای اجتماعیبا جهت گیری دینی و معنویت دینیوسواس های با منشا افکار دینی و رفتار دینیآموزشهای دینی اعتقادی و اخلاق اسلامیاجرای کارگاههای موضوعات دینی معنوی
در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب « مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب « کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب «موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و «ابن سعد » در « طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع
در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب « مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب « کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب «موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و «ابن سعد » در « طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع
عادت های بهداشتی کودکان

شستن مو
حمام کردن
مراقبت از پوست
برای نوجوانان
بهداشت دهان
مراقبت از زیر بغل
شستن دست
ناخن ها
توالت
چرخه قاعدگی
عادت های بهداشتی خوب از اوایل شروع می شودداشتن عادت های بهداشتی خوب بیش از شستن دست ها است. به فرزندان خود بیاموزید که در سن جوانی یک روال بهداشت سالم داشته باشند می توانند عاداتی را ایجاد کنند که در طول زندگی آنها پایدار باشد. از این راهنمای سر تا پا استفاده کنید و به بچه های خود عادت های بهداشتی خوبی یاد
اگر خود یا خواهر و بردار هایتان درسن حساس و بلوغ ذهنی و جنسی هستید پیشنهاد میکنم تمام حواس خود را جمع کنید و از اشتباهات گریزان باشید!بچه های طلاق آسیب پذیر تر از هر بچه ای هستند و چه بسا که در سن بحرانی و عاطفی نیز باشند!
برخی از اونا بدلیل احساس کمبود محبت و تنهایی سعی دربرقراری روابط عاشقانه  و یا حتی روابط نامشروع هستن!
بهتره که بدونید این فقط یک نوع متقاعد کردن هستد که فرد با ایجاد یک رابطه نامناسب سعی دارد کمبود محبت و تنهایی هایش راجبرا
✅نکته طلایی یازدهم: رعایت مساوات میان فرزندان‌
⬅️یکى از حقوق فرزندان بر پدر و مادر این است که والدین، رعایت عدالت و مساوات را میان فرزندان داشته باشند و یکى را بر دیگرى در اظهار عشق و محبت، مقدم نکنند. اگر فرزندى را مى‌بوسد به فرزند دیگرش بى توجه نباشد، اگر سوغاتى مى‌خرد براى همه آنها بخرد و... .⬅️از مهمترین مسائلی که شاید باعث سرخوردگی فرزندان در خانه شود، فرق گذاشتن بین فرزندان می‌باشد.⬅️پیامبر اکرم می‌فرمایند: از خدا بترسید و میان
آینه ی گرد را که از روی دیوار برمی دارم، علاوه بر تبخال پت و پهن و دردناکی که عدل اندازه ی نصفه ی یک سکه ی پانصدیست، جوش ریزی روی شقیقه ام درست کنار آن دسته ی سفید رو به زیاد شدن نشسته است. شبیه آن جوش های ریز و بی رنگی که حوالی ده سالگی یک شبه روی صورتم نشست.

رفته بودم نان بخرم؛ دست هایم به جیب های پالتوی صورتی بزرگی که بابا سر خود خریده بود نمی رسید؛داخل  نانوایی شدم و در صفِ سیاهی از زنان ایستادم، دست هایم گرم شد و چشم هایم به چشم های قهوه ای ش
سلام
در خبرها دیدم که متاسفانه با روایت آمار ارائه شده ی شخصی در مورد ارتباطات و فرزندان نامشروع توسط برخی خبرگزاری ها به تمسخر این شخص پرداخته و زحمت یک جستجوی کوچک را نیز به خود نداده اند.
بهتر است به جای تمسخر و ریش خند و فارغ از توجه به گوینده ی سخن به خود سخن پرداخته و اگر پاسخی هست، مبذول داریم.آماری که ایشان در مورد فرزندان نامشروع در سطح دنیا ارائه نموده اند نزدیک به واقعیت است.این آمار به راحتی به جستجوی معادل انگلیسی کلیدواژه های مو
برای یه عده ادم
چهل سالگی سنی هست که به بلوغ میرسن و قابل تحمل میشن
برای یه عده چهل و یک
برای بعضیا چهل و دو

برای بعضی از ادمها نیازه که تا شصت سالگی تجربه کنن، تا بزرگ شن

برای بعضیا سی سالگی کافی و زیادی هست

بعضی از ادمها باید تا هفتاد و پنج سالگی تجربه کنن تا بزرگ بشن

بعضیا هم هیچوقت بزرگ نمیشن. تا لحظه مرگشون یه ادم غیر قابل تحمل، خودخواه، دیکتاتور، و مزخرف میمونن. 

میخوام بگم، 
سن مهم نیست.

مهم اون رشد و بلوغی هست که باید داشته باشی
دل از دست داده ای. آرام آرام همانند مردان این خانه می سوزی و می سوزی. وقتی پدر، علی باشد و فرزند کسی چون تو، شکسته می شوی آن زمان که می نگری پدر در بستر آرمیده و در برابر چشمان فرزندان فاطمه رنگ به رخسار ندارد و مدام آیه استرجاع می خواند. دلت که در این اندوه انبوه از دست رفته است؛ اما آنچه بیش از همه بی تابت می کند، تشویش فرزندان فاطمه است. عباس! تو آمده ای که غبار غم بر رخسار فرزندان فاطمه ننشیند؛ تو آمده ای که غریو حیدری ات پناه و امید بخش دختران
این عشق های تحمیلی و برخوردهای نابجای والدین در زمان کودکی.
و نوجوانی و پس از آن هم دخالت و تحمیل سلیقه ها در انتخاب کردن .
راه آینده جوانان به واکنش های تلخ و دور از انتظار و همینطور رنج آور .
از طرف فرزندان نسبت به والدین منجر خواهد شد.دعوا با پدر و مادر
برخوردهایی که موجب به وجود آمدن تضاد و درگیری میان آنها و فرزندان می شود.
مطالب و مقالات سایت ” مشاوره خانواده” توسط تیم تخصصی مشاوران و روانشناسان تهیه و پشتیبانی شده است.
 برخوردهای نابجای

ساعد نیوز: کنگره بزرگ «عقیق سلیمانی» برای پاسداشت مجاهدت‌های شهیدان حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» و دیگر شهدای مقاومت دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ با حضور فرزندان شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر خانواده‌های شهدا در تالار وزارت کشور برگزار شد.
ادامه مطلب
رمان کریشنا(جلد دوم فرزندان آتش)
نویسنده:mahya1993
ژانر:ترسناک
خلاصه: اضطرابش را با نفس عمیقی فرونشاند و به چشمهایی که به او زل زده بودند خیره ماند . چشمانی سرخ که تا چند لحظه پیش آبی اقیانوسی بود … درک مسائلی که پیش آمده بود اکنون آسانتر می نمود … گویا به آسانی دریافته بود رازی که این همه سال از او مخفی مانده بود چیست ؟ حالا می فهمید که چرا عمویش اصرار داشت بیش از یک سال در هیچ شهری توقف نکنند … حالا می فهمید چرا یک عمر خواندن کتاب های خیالی را برا
نکته:چهار چیز مهم که از آغاز سن مدرسه اهمیت زیاد در زندگی فرزندان ما دارد، اول علم، هنر، ورزش، واهمیت دوست. کودکی که تا به امروز تحت تاثیر پدر و مادر و دیگران بود از هفت سالگی به بعد خودش در زندگی اش نقش مهمی دارد.   ازاین به بعد فرزندان ما در دو محیط زندگی می‌کنند و رشد می‌کنند و پرورش می یابند. این دوران یعنی از هفت تا سیزده سالگی اهمیت زیادی در آینده و موفقیت های تحصیلی، شغلی و هنری، ورزشی،... تا جایی که دوران دبستان بیشتر از هر زمانی تامین ک
#سوال سلام وقتتون بخیرسوال من اینه که چطور میشه سلامت عاطفی طرف مقابل رو محک زد ؟ چه سوالاتی در این زمینه باید مطرح بشه  که با ارزیابی اون پاسخ ها  تصمیمی عاقلانه برای ازدواج بگیریم ؟

#پاسخ
سلام به همگی به نظرم سوال خوبی بود چون اساس زندگی مشترک بر پایه ی عواطفه و به همین دلیل یکی از معیارهای مهم ازدواج باید سلامت عاطفی و بلوغ عاطفی شخص باشهبلوغ عاطفی یعنی شخص به مرحله ای از رشد عاطفی رسیده است که میتواند احساسات منفی ومثبتش را به موقع ابر
این روزها به قدری همه دم از دموکراسی می زنند که کم مانده نوزاد فامیل مسیح وار به سخن درآید که:((من هم خواستار دموکراسی ام.))
همین ها که امروز برای دموکراسی یقه جر می دهند اگر هزارسال پیش نفس می کشیدند از اعماق دل فریاد بر می آوردند:((جانم فدای شاه.)) و حتما وقتی از فلسفه ی این دیدگاه می پرسیدی باد به غبغب می انداختند و می فرمودند:((خون شاه خونی است که خدای(خدایان) به آن قوت و لیاقت پادشاهی بخشیده.))
امروز هم اگر  از سینه چاکان دموکراسی بپرسی چرا؟ دُر
رمان درنده ولارینال(جلد سوم فرزندان آتش)
نویسنده:mahya1993
ژانر:ترسناک
خلاصه: اضطرابش را با نفس عمیقی فرونشاند و به چشمهایی که به او زل زده بودند خیره ماند . چشمانی سرخ که تا چند لحظه پیش آبی اقیانوسی بود … درک مسائلی که پیش آمده بود اکنون آسانتر می نمود … گویا به آسانی دریافته بود رازی که این همه سال از او مخفی مانده بود چیست ؟ حالا می فهمید که چرا عمویش اصرار داشت بیش از یک سال در هیچ شهری توقف نکنند … حالا می فهمید چرا یک عمر خواندن کتاب های خیا
انقدر همه چی در هم شد که کسی متوجه خودکشی رزیدنت ارتوپدی دانشگاه شهید بهشتی به علت فشار کاری نشد این وسط...حالا عامو سقوط هواپیما عمدی نبود ولی له کردن بچه های مردم زیر بار وحشتناک کاری که دیگه دست شماست...بیاید انسان باشید و با فرزندان دلبند دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید با فرزندان دلبندتان رفتار شود!نه اینکه بابای من الان اسم اُرتو رو جلوش ببری جیغ هیستریک بکشه...مرسی اه!
گاهی اوقات والدین می توانند به عنوان یک داور خوب عمل کنند؟
در اینجا چند نکته برای سازگاری مدیریت اختلاف میان فرزندان در خانواده شما وجود دارد.
هر کودک را به طور یکسان تحت درمان قرار دهید. اختلاف میان فرزندان طبیعی است، زمانی که دو فرزند نزدیک به سن یا جنسیت هستند.
اگر فرزندانتان را به طور متفاوتی درمان کنید یا از یک دیگر بیشتر از دیگران متشکر باشید، ممکن است آن را بدتر کنید.
با توجه به اهمیت خاص خود، هر کودک را به نوبت ببرید.
وقت خود را برای ا
سلام
امروز میخوایم برخی سایت های مفید روان شناسی رو به شما معرفی کنیم .
و به برخی مشکلات روانشناسی شما کمک کرده باشیم .
سایتی مهم در هاتنا بلاگ
روش های از شیر گرفتن نوزاد چیست
بلوغ جسمی در دختران
اطلاعاتی در مورد سن مناسب از شیر گرفتن کودک
بلوغ جسمی و اطلاعات مربوط به آن
سایتی در مورد نشانه های بلوغ جسمی در دختران
اطلاعاتی در مورد مشاوره نحوه از شیر گرفتن کودک
رشد جسمی در بلوغ دختران چگونه است
از شیر گرفتن کودک 
از شیر گرفتن کودک چگونه است
س
با استناد به سایت مشاوره حقوقی دینا ، مادران ایرانی که با مردان خارجی ازدواج می کردند ، در گرفتن تابعیت ایرانی برای فرزندان خود دچار مشکلات فراوانی بودند . نداشتن تابعیت ایرانی و به تبع آن شناسنامه ، در تحصیل و برخورداری از حقوق شهروندی آنان مشکل ایجاد می کرده است . تابعیت فرزندان مادر ایرانی ، با فراز و نشیب هایی روبرو بوده است که در نهایت در سال 98 قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی تصویب شد که بسیاری از مشکلات را حل کرد . برای اطل
نگاهداری اطفال یا همان حضانت در امور تربیتی و آموزشی، هم حق و هم تکلیف ابوین بوده و طبق قوانین، حضانت فرزند تا رسیدن طفل به سن بلوغ (در دختران 9 سالگی و در پسران 15 سالگی) بر عهده والدین است.
به این معنا که برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می کنند، مادر تا 7 سالگی اولویت دارد و پس از آن، حضانت با پدر است همچنین بعد از 7 سالگی در صورت حدوث اختلاف، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه خواهد بود که قانون جز در موارد اس
فرزندان شما به حقیقت فرزندان شما نیستند !آن‌ها دختران و پسران زندگی‌اند در سودای خویش .آن‌ها از کوچه وجود شما می‌گذرند اما از آن شما نیستند !
و اگر چه با شمایند، به شما تعلق ندارند !عشق خود را بر آن‌ها نثار کنید، اما اندیشه‌هایتان را برای خود نگه دارید. زیرا آن‌ها را نیز برای خود اندیشه‌ای دیگر است .جسم آن‌ها را در خانه خود مسکن دهید اما روح آن‌ها را آزاد گذارید .
زیرا روح آنان در خانه «فردا» زیست خواهد کرد که شما حتی در رؤیا نمی‌توانید ب
در زمینه پرورش اطفال ، و تحکیم و تقویت بنیاد خانواده ، صرفاً نمی بایست شرائط امروز
برای والدین مورد توجه باشد ، و از شرائط دنیای آینده نسبت به فرزندان خویش غفلت و
سستی از خود نشان دهند.
در بیانی از امام علی علیه السلام روایت شده :
 لا تقسـروا اَولادکـم علـی آدابـکم ، فَاِنهـم مخلوقـون لِزمـان غیـر زمانـکم.
فقط فرزندان خود را بر اساس آداب و رسوم زمان خویش بار نیاورید ،
زیرا آنان برای زمان دیگر و دنیای آینده هم آفریده شده اند.
شرح نهج البلاغه
پاورپوینت زمان بندی سرعت ( ویژه ارائه کلاسی درس علم تمرین)

فرمت فایل : ppt
حجم : 1063

صفحات : 19

گروه : ت
 این بیماری ناشی از یک اختلال ژنتیکی است .کودک زمانی مبتلا CF می شود که هر دو والد حامل ژن معیوب باشند. داشتن ژن معیوب در والدین به این معنی نیست که تمامی بچه های آنها دچار CF خواهندشد. برای ابتلا به CF باید هردو ژن معیوب از والدین دریک فرد به ارث برسد. اگر هر دو والدین ژن معیوب داشته باشند :
ـ 1/4یا ربع فرزندان CF به دنیا می آیند.
ـ 2/4 یا نصف فرزندان حامل این ژنها خواهند بود ولی مانند والدین ممکن است دچار CF نشوند.
ـ 1/4 یا ربع فرزندان کاملاً سال
مشکلات دندانی و فکی انواع مختلفی دارند. برای درمان انواع
مختلف مشکلات یک زمان یکسان وجود ندارد. هر یک از مشکلات فکی باید در زمان
مشخص خود درمان شود. در غیر این صورت ممکن است درمان برگشت پذیر باشد یا
درمان نتیجه موفقیت آمیزی نداشته باشد. همانطور که می دانید مشکلات دهانی
به دو دسته دندانی و فکی تقسیم بندی می شوند.

ادامه مطلب
✅فرزند علامه حسن زاده در رابطه با رفتار علامه با فرزندان و خانواده می فرمایند:پدر یک دفتر جیبی کوچک داشتند که هنوز باید در میان وسایل شخصیشان باشد ، آن را خیلی منظم خط کشی کرده و مواردی را در آن نام برده بودند. از جمله نماز ، روزه ، برخورد با مردم ، برخورد با فرزندان و خانواده ، برخورد با شاگردان و.....هر روز برای هر کدام از این موارد به خودشان نمره می دادند.یک بار که دفترچه ایشان را نگاه می کردم دیدم یکی از مواردی که نمره آن بالا بود ، رفتار با ف
بلوغ تراکم الیاف در قسمت جلوی چپ ، جسم شکمی و قشر قدامی متصل به لوبهای فرونتال همزمان با رشد ظرفیت حافظه کار است ، در حالی که توانایی خواندن با مقادیر ناهمسانگردی کسری در لوب تمپورال چپ ، همانطور که در کودکان بین سنین مشاهده شده است. از 8 و 18 (ناجی و همکاران ، 2004). به طور مشابه ، بلوغ فیبرهای قشر مغز با ایجاد حرکات انگشتان خوب موازی است (Paus et al.، 1999). سطح مقطع قشر کالوس حداقل تا اوایل بزرگسالی رشد می کند (کشوان و همکاران ، 2002) ، در حالی که الیاف پروژ
نامه رحیم پورازغدی در نقد اشرافی گری: کاسه صبر فرزندان خمینی لبریز شده/عصر قیام علیه مدیریت غرب‌زده فرا‌ رسیده/ کجاست شیخ خلخالی ...؟ آیا
این روا بود که فرزندان تحصیل کرده و از جنگ برگشتۀ خمینی (ره)،بی‌کار و
گرسنه و بی‌جفت‌وخانمان در کوچه‌ها بگردند و این لقمه‌حرامان به اندازه
کمربندی از اسکناس که به دور کره زمین بکشند،از بیت‌المال این محرومان و
انقلاب‌شان به صورت‌های مختلف سرقت کنند؟
ادامه مطلب
مشکلات فرزندان طلاق
هشدارهایی درباره مشکلات فرزندان طلاقبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، خانواده یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نظام‌هایی است که اغلب انسان‌ها از ابتدای
 زندگی، آن را تجربه می‌کنند، اما گاهی مشکلاتی پیش می‌آید که باعث ازهم‌گسستگی اعضای خانواده می‌شود، مثلا پس از جدایی والدین بچه‌ها نیز مجبورند یکی از 
والدینشان را انتخاب کنند یا اینکه خواهر و برادر‌ها از هم جدا شوند. در مورد این مسائل و راه‌های برخورد با آنه
چرا به امام زمان (عج) قائم آل محمد می گویند؟ابوحمزه ثمالی می گوید: از حضرت
امام محمد باقر (علیه السلام) پرسیدم: اى فرزند رسول خدا! مگر شما ائمه، همه قائم
به حق نیستید؟فرمود: بلى!عرض کردم: پس چرا فقط امام زمان (علیه السلام)
قائم نامیده شده است؟فرمودند: هنگامى که جدّم امام حسین علیه السّلام کشته شد
فرشتگان گریستند و ضجّه زده و به درگاه الهى نالیده و گفتند: اى خدا و اى سرور ما
آیا از کسى که برگزیده و فرزند برگزیده و بهترین خلق تو را کشته غافل هستى
اغلب تخمک‌های موجود در تخمدان بی‌حرکت می‌میرند تا در دوره یائسگی به پایان می‌رسند. در زمان تولد، تقریباً یک میلیون تخمک وجود دارد؛ و در زمان بلوغ، تقریباً 300 هزار تخمک باقی مانده است. از این تعداد، 300 تا 400 عدد در طول دوره باروری یک زن تکامل می‌یابند. تخمک‌ها در دوره بارداری، در صورت استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری، و در صورت وجود یا عدم وجود چرخه منظم عادت ماهانه نیز از بین می‌روند.
«خانواده‌ای هست مفلوک. کار پدر بدانجا کشیده است که مجبور است طلای مادر بفروشد تا نان سفرهٔ فرزندان فراهم آورد و البته بیش از آن را نیز خرج خود کند.... به پدر چه خواهید گفت؟ بیکار؟ مفلس؟ معتاد؟ هر چه خواستید بگویید اما بدانید از چنین مردی بایستی ناامید بود. اگر کسی به فکر نجات چنین خانواده‌ای باشد، تنها به فرزندان جوان امید خواهد بست...»
«مادر یعنی وطن. طلا یعنی نفت. پدر یعنی دولت... این ملک پدرانی داشته است که برای حکومت، نه طلای مادر که خود ماد
حضانت فرزندان بعد از طلاق
دانستن همه چیز در مورد حضانت فرزندان بعد از طلاق از جمله خواسته‌های زوجینی است که قصد جدایی از هم را دارند. اگرچه زن و شوهر پیش و پس از طلاق دچار مشکلات 
روانی و عاطفی متعددی می‌شوند که صدمات مهمی را به آن‌ها وارد می‌کند، اما نباید از کودکان طلاق که هیچ نقشی در این مشکلات نداشته‌اند غافل شد. در این مقاله ابتدا به 
آن پرداخته می‌شود که حضانت به چه معناست، سپس در مورد نقش مصلحت طفل در تعیین وضعیت حضانت بحث‌هایی می
نماز اوّلی ها

هر کس به فرا خور حال خود ممکن است تصور و برداشتی ازواژه ی
"نماز اولی ها" داشته باشد ، در اینجا نیز ، سه تصور از این
"واژه" به نظر می رسد :

الف. کسی که برای اولین بارو پیش از رسیدن به سن بلوغ ، نخستین
تجربه ی نماز خواندن را داشته باشد ، این تجربه ممکن است بر اساس تشویق خانواده و
یا در مدرسه و یا یاد گرفتن از یک دوست صورت گرفته باشد

ب. کسی که نخستین بار و از ابتدای سن بلوغ (سن تکلیف) به
انجام عبادت بپردازد که معمولاً تربیت خانوادگی در این
اولین جلسه این کارگاه در روز پنجشنبه مورخ 26/10/98 در کتابخانه مجتمع فرهنگی بازرگان برگزار گردید که استاد ابتدا به نیاز سنجی والدین و فرزندان شرکت کننده در جلسه پرداخت که این نیازها موضوعات مباحث جلسات آتی قرار گرفت که عبارت بودند از میزان اعتماد والدین و فرزندان نسبت به یکدیگر، بهبود ارتباط میان والدین و فرزندان، ارتقا اعتماد بنفس در فرزندان،مسائل مربوط به خانواده های تک فرزندی و ...... همچنین در پایان جلسه نیز کتاب هایی در رابطه موضوع مورد ب
 بهترین سن ازدواج چگونه محاسبه می شود؟ 
یکی از بحث‌های داغی که این روزها نقل بعضی از محافل شده و نسبت به آن اظهارنظرهای متفاوتی می‌شود، محدوده سنی ازدواج جوانان است. این سن برای دخترها 16 تا 18 سال و برای پسرها 19 تا 21 سال ذکر می‌شود...

در حالی که از دیدگاه روان‌شناسی، ازدواج کردن در سنین یاد شده قابل‌تامل است. برای بررسی این موضوع و نقد اینکه آیا نوجوانان در این سنین قادر به اداره یک زنگی مستقل هستند یا خیر نظرات دکتر سیدعلی احمدی ابهری، ر
ازدواج با فرزندان طلاق برای بسیاری از افراد و خانواده‌های آنان نگران کننده است. در حقیقت نداشتن تجربه خانوادگی رضایت بخش باعث می‌شود که بسیاری از افراد فکر کنند فرزندان طلاق خود نیز در معرض آسیب قرار دارند و نمی‌توانند زندگی مشترک موفقیت آمیزی را آغاز کنند. با این حال تمام این حرف‌ها نوعی حدس و گمان است. آنچه که اهمیت دارد این است که هنگام ازدواج با این افراد باید در کنار مشاوره روانشناسی، میزان اعتماد فرد در رابطه صمیمانه و انتظارات فر
یک نکته تربیتی: دوران بلوغ و مصونیت
اشاره:در حین نگارش مشاورهٔ تربیتی دوران بلوغ با عنوان «درگیری‌های جنسی نوجوانان» خاطراتی در ذهنم تداعی می‌شد. پس از نگارش کامل، پیامی را برای استاد مظاهری فرستادم. بخوانیم:با نگارش این متن یاد دوران راهنمایی و دبیرستان خودم افتادم. در آن زمان نیز هم‌کلاسی‌هایم حلقه‌هایی درست می‌کردند و دربارهٔ روابط و مسائل جنسی با یکدیگر صحبت می‌کردند. من هم با آنان اشتراکات بسیاری داشتم، از جمله:۱. همه نوجوان و هم
این مرحله در روز اول عادت ماهانه اتفاق می‌افتد. در مرحله فولیکولی عادت ماهانه، اتفاقات زیر رخ می‌دهد:
• دو هورمون، هورمون محرک فولیکول (FSH) و هورمون محرک لوتئین (LH) از مغز آزاد شده و در خون به سمت تخمدان‌ها می‌روند.
• هورمون‌ها موجب تحریک رشد حدود 15 تا 20 تخمک در تخمدان‌ها می‌شوند که هر کدام در پوسته خاص خود، که به اصطلاح فولیکول نامیده می‌شود، رشد می‌کنند.
• همچنین این هورمون‌ها (FSH و LH) موجب تحریک افزایش تولید هورمون زنانه استروژن نیز م
تا حالا به این فکر کرده‌اید که چرا دختران در سن بلوغ خود دچار افت تحصیلی می‌شوند؟ و یا دچار استرس‌های فراوان و ناآرامی می‌شوند؟ همان دختران دردانه‌‌ که کودکی خود را با کلی خوش‌مزه‌گی و نوازش اطرافیان پشت سرگذاشته‌اند، دخترانی که همیشه آغوش‌شان برای کادو‌های قشنگ باز بود و لبخند رضایت بر لبان خود داشته‌اند.
خلاصه هر کسی باید این دوره کودکی را پشت سر بگذارد و وارد چرخه جدیدی از زندگی روحی و روانی خود شود برای دختران همانطور که دین اسل

حق پدر و مادر
⬅️ برگرفته از کتاب حسنات و سیئات نوشته استاد حسین انصاریان
✍️ از رسول خدا(صلی اللّٰه علیه و آله و سلم) درباره حق پدر و مادر بر فرزندان سوال شد، در جواب فرمود: «هُما جَنّتک و نارُک؛ پدر و مادر بهشت و جهنم تو هستند.»  
✍️ نوع رفتار با پدر و مادر در سرنوشت انسان نقش تعیین کننده‌ای دارد. خوش رفتاری با آن‌ها سعادت دنیا و آخرت و بد‌رفتاری با آن‌ها شقاوت دنیا و آخرت را به دنبال دارد. رضایت خداوند در گرو رضایت پدر و مادر و خشم و غضب

مشاوره ازدواج:۱-تصمیم بر پایه عقل و منطق
۲-توجه به مسائلی که خود افراد آن را مهم نمی دانند
۳-تعیین آمادگی ازدواج و بلوغ فکری
بلوغ فکری و آمادگی برای ازدواج با بلوغ جسمی که برای تمام افراد در
یک بازه زمانی مشخص اتفاق می افتد کاملا متفاوت بوده و برای افراد
مختلف فرق می کند.ممکن است چند سال از بلوغ جسمی یک دختر یا پسر
گذشته باشد اما هنوز به بلوغ فکری کامل نرسیده باشد و توانایی تشکیل زندگی
و اداره آن را نداشته باشد.یکی دیگر از دلایل اهمیت مشا

مشاوره ازدواج:۱-تصمیم بر پایه عقل و منطق
۲-توجه به مسائلی که خود افراد آن را مهم نمی دانند
۳-تعیین آمادگی ازدواج و بلوغ فکری
بلوغ فکری و آمادگی برای ازدواج با بلوغ جسمی که برای تمام افراد در
یک بازه زمانی مشخص اتفاق می افتد کاملا متفاوت بوده و برای افراد
مختلف فرق می کند.ممکن است چند سال از بلوغ جسمی یک دختر یا پسر
گذشته باشد اما هنوز به بلوغ فکری کامل نرسیده باشد و توانایی تشکیل زندگی
و اداره آن را نداشته باشد.یکی دیگر از دلایل اهمیت مشا
من 34 سال دارم خانومم 40 ساله هست و4ساله که داریم به همراه فرزندان همسرم زندگی میکنیم ولی از لحاظ مالی تحت فشار هستم حتی از نظر ارتباطی هم تحت فشارم چون بچه ها بزرگ هستند نمیتوانم با همسرم سکس داشته باشم به خاطر حضور بچه ها به همسرم گفتم بچه ها با پدرشون باشن قبول نمیکنه ومیگه توافقی جدا بشیم من و خانومم هیچ مشکلی باهم نداریم فقط من دیگه نمیتونم با بچه ها زندگی کنم. من از همه چیم زدم از مسافرت از خوشی از لباسم و اینکه با وجود این بچه ها من نمیتون

۱-نیاز فیزیولوژیک یا بدنی
مثل نیاز به آب غذا پوشاک مسکن وبهداشت...
دو ویژگی دارد:
الف: وقتی نیاز برطرف شد خاموش میگردد اگر تشنه بود آب نوشید نیاز تشنگیش برطرف میگردد.
ب: این نیاز قابل تاخیر انداختن با صبر و تحمل هست.
اگر فرزند آب مطالبه کرد ۲۰ دقیقه دیگر به آب میرسیم میتواند صبرو تحمل کند تا بآب برسد.

۲-نیازهای وجودی
دائما ارضاء باید بشوند
با ارضاء خاموش نمیشوند
مثل نیاز به محبت
انصاف و عدالت
احترام
نیاز به احساس مهم دیدن
در اینجا احتمال تبع
به فرزندان خود توجه کافی داشته باشید.

فرزندان در تمام مراحل رشد به توجه عاطفی والدین نیاز مندند و کمبود
توجه ،سبب بروز نابهنجاری های رفتار ی  و اختلالات روان شناختی  می گردد و
کودک  از دوران مهد کودک و پیش دبستانی درونگرا ، منزوی و بیش از اندازه
وابسته می شود .

اگر  والدین فقط زمانی که کودک خوشحال است و رفتا های مناسبی از خود بروز
می دهد ،به نیاز های عاطفی او پاسخ دهند ، کودک یاد می گیرد که احساسات
منفی خود را سرکوب کند تا
ادامه مطلب
شیعه باشد افتخارش دوستدار فاطمه است/مثل فرزندان زهرا سوگوارفاطمه است/فاطمیه داغ سخت وگریه های مرتضی/یادمان سیلی برگلعذارفاطمه است/نور چشمان محمدیاور دین وعلی/کوثر حق جلوه های آشکارفاطمه است/بهر فرزندان زهرا هم یتیمی سخت شد/ این خودش داغ حزین وناگوار فاطمه است/باولایت محوری او درس داده شیعه را/یاعلی گفتن همیشه چون شعارفاطمه است/او بصیرت داده برما تاقیام مهدوی/در رکاب رهبری شو چون نگارفاطمه است/از عنایتهای زهرامالک و عمارهست/شیعه تاروز قی
وقتی می‌بینیم و می‌شنویم که:
فقط فرزندان فرهنگیان می‌توانند وارد دانشگاه تربیت معلّم شوند؛
فقط فرزندان نظامیان می‌توانند در برخی رشته‌های دانشگاه افسری تحصیل کنند؛
در بسیاری موارد، فقط فامیل‌های درجۀ یک کارمندان دولت می‌توانند وام بانکی دریافت کنند؛
در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش، دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی، مادّۀ امتحانی زبان انگلیسی به جای سؤالات تخصّصی هر رشته -که داوطلبان 4 یا 6 سال یا بیشتر در دانشگاه با آن سروکار داشت
سری که برای سرداری آماده شده است شیری است که شغالان و روبهان از آن می ترسند، فرزندان انقلاب، سرداران انقلابند و نه تنها از جان و مال در راه اسلام و انقلاب اسلامی می گذرند بلکه در راه سازندگی و جهاد هرگز خسته نمی شوند و از پای نمی نشینندکسانی که برای مردم کار نمی کنند نمی توانند فرزندان انقلاب را از کار کردن به مردم باز دارندنفرین و ننگ بر کسانی که سفره مردم را خالی می کنند و مردم را می خواهند ناراضی کنندهر چند پول و پله ای نداشته باشیم همت کار
نصوص مربوط به امام عصر (عج) از طریق شیعه و سنّی بسیار است و در کتابهای مختلف ذکر شده است، در اینجا فهرست برخی از آنها را که مؤلّف محترم «منتخب الاثر» در کتاب خود آورده، نقل می شود:1- درباره ی این که امامان دوازده نفرند و اوّل آنها علی علیه السلام و آخر آنها مهدی (عج) است. 91 حدیث2- احادیثی که به ظهور آن حضرت مژده می دهد. 657 حدیث3- روایاتی که آن حضرت را از دودمان پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلّم می داند. 389 حدیث4- روایاتی که می گوید: اسم و کنیه او مانند پی
♦ احادیث مهدویت ♦
نصوص مربوط به امام عصر (عج) از طریق شیعه و سنّی بسیار است و در کتابهای مختلف ذکر شده است، در اینجا فهرست برخی از آنها را که مؤلّف محترم «منتخب الاثر» در کتاب خود آورده، نقل می شود:1- درباره ی این که امامان دوازده نفرند و اوّل آنها علی علیه السلام و آخر آنها مهدی (عج) است. 91 حدیث2- احادیثی که به ظهور آن حضرت مژده می دهد. 657 حدیث3- روایاتی که آن حضرت را از دودمان پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلّم می داند. 389 حدیث4- روایاتی که می گوید: اس
هر صبح یک آیه:اَعوذُ باللّهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
«وَلِکُلِّ أُمَّةٍ أَجَلٌ ۖ فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لَا یَسْتَأْخِرُونَ سَاعَةً ۖ وَلَا یَسْتَقْدِمُونَ»
براى هر قوم و جمعیّتى، زمان و اجل (معیّنى) است. و هنگامى که اجل آنها فرا رسد، نه ساعتى از آن تأخیر مى کنند و نه بر آن پیشى مى گیرند.
(سوره مبارکه اعراف/ آیه ۳۵)
❇️تفســــــیر ❇️ دستور دیگرى به همه فرزندان آدم(علیه السلام)بار دیگر خداوند فرزندان آدم(علیه السلام) را مخاطب ساخته، مى
مطالعه‌ای که در ماه می در مجله روانشناسی کودکان و روان‌پزشکی آمریکا منتشر شد , گزارش می‌دهد که استفاده از داروهای ضد افسردگی مشخص در دوران بارداری می‌تواند منجر به افسردگی در دوران نوجوانی شود .
با استفاده از داده‌های ثبت کشوری فنلاند , محققان دریافتند که کودکان در معرض بازدارنده‌های انتخابی بازجذب سروتونین در طول بارداری شانس بیشتری برای تشخیص افسردگی پس از سن دارند . در مورد کودکانی که در معرض بیماری روانی مادر قرار داشتند اما داروه
تربیت جنسی کودکان شامل چه موضوعاتی است و چه اهمیتی دارد؟ تربیت جنسی کودکان به ارائه آموزش‌هایی در مورد نقاط حساس بدن، رابطه جنسی و هرگونه مسئله مربوط به سکس  اشاره دارد. این آموزش‌ها باید متناسب با سطح رشد روانی کودکان و با اطلاعات دقیق و کافی صورت بگیرد. دلایل زیادی وجود دارد که به والدین گوشزد می‌کند باید در مورد مسائل جنسی به فرزندان خود آموزش دهند و برای تربیت جنسی نیز به اندازه تربیت در سایر حوزه‌ها اهمیت قائل شوند. برای مثال آموزش
ثروت امام
خامنه ای؛ فرزندان امام خامنه ای چه کاره اند؛ سیدمصطفی خامنه ای، سیدمجتبی خامنه
ای؛ سیدمسعود خامنه ای، سید میثم خامنه ای، سن فرزندان آیت اله خامنه ای؛ وضعیت
اقتصادی ایشان و سایر مطالب مرتبط با بیت معظم له را در ادامه مطلب مطالعه فرمائید
ادامه مطلب
مهم‌ترین نهاد اجتماعی که در پیشگیری از اعتیاد می‌تواند بسیار مؤثر باشد، خانواده است. پیشگیری از اعتیاد در مراکز مختلفی از جمله مدرسه، محل کار، منطقه و محل سکونت انجام می‌شود اما خانواده در بالاترین درجه اهمیت و حساسیت قرار دارد. والدین نخستین کسانی هستند که شخصیت فرزندان را شکل می‌دهند. محیط خانوادگی مناسب، باعث شکل‌گیری و رشد سلامت فرزندان می‌شود و محیط خانوادگی نامناسب، می‌تواند آسیب‌های روانی و شخصیتی جبران ناپذیری را به فرز
یک عکس از چندسال پیش دیدم. آن زمان یک دانش آموز دبیرستانیِ شیفته شریعتی و دنبال حل کردن تناقض عبا و کراوات بودم، با همان مانیفست‌های اسلامی می‌خواستم یک جامعه "آزاد" راه بیندازم. روی یک کاغذ نوشته بودم " آرمان" و صاف چسبانده بودم بالای سرم. سال‌های بلوغ که چشمانم را دوربین کرده بود، برای دیدن آن کاغذ و نوشتهء روی آن مرا عقب و عقب‌تر کشاند، تا آن‌جا که امروز هر ندای وطن‌پرستانه‌ء دیگری را پس می‌زنم و جز نجات زندگیِ خودم و خدمت به خلقی، شا
 این بیماری ناشی از یک اختلال ژنتیکی است .کودک زمانی مبتلا CF می شود که هر دو والد حامل ژن معیوب باشند. داشتن ژن معیوب در والدین به این معنی نیست که تمامی بچه های آنها دچار CF خواهندشد. برای ابتلا به CF باید هردو ژن معیوب از والدین دریک فرد به ارث برسد. اگر هر دو والدین ژن معیوب داشته باشند : ـ 1/4یا ربع فرزندان CF به دنیا می آیند. ـ 2/4 یا نصف فرزندان حامل این ژنها خواهند بود ولی مانند والدین ممکن است دچار CF نشوند. ـ 1/4 یا ربع فرزندان کاملاً سالمند و حامل
با همکاری مسئول کتابخانه و مدیریت محترم اداره آموزش و پرورش شهرستان خنداب   و اولیائ دانش آموزان  دبیرستان دخترانه فضیلت در کتابخانه ادیب الممالک کار گاه آموزشی مبارزه با آسیب های اجتماعی  ( تربیت فرزندان  ) برگزار شد. در ابتدای کارگاه مزبور آقای ابراهیمی بیان نمودند که وظایف اولیاء در برابرفرزندان خود بسیار سنگین  میباشد و ریشه تربیت سالم  و درست در خانواده سالم می باشد.
ایشان ادامه دادند، خداوند به ما فرزندان  سالم می دهد ولی صالح بود
هیچ لذتی بالاتر از تولد یک نوزاد در خانواده نیست. امیدها و برنامه های بزرگ برای آینده فرزندان ، همواره فکر والدین را مشغول می کند. آینده، بخشی از زندگی هر نوزاد و کودکی است ، که با تولدش توجه عمده پدر و مادر را بخود جلب می‌کند. این آینده نامعلوم اصولا خانواده‌ها را تشویق به انجام برنامه ریزی هایی میکند که تا حدی برطرف‌کننده نگرانی‌های آن‌هاست. این برنامه ریزی ها بیشتر جنبه اقتصادی دارد و پدر و مادر همه تلاششان را می‌کنند، تا بخشی از نیازه
1
گاهی چیزهای به ما اهدا می شود. مثل چشم یا لبخند. اما گاهی چیزهای هست که ما بدست می آوریم. هر انسان ارزشی متفاوتی دارد و چیزها هم به نبست ارزشی متفاوت دارند. در کل ارزش انسان به چیزهایست که به دست می آورد. چه چیزی ارزش را بالاتر می برد؟ یا در ابتدا باید پرسیده شود چه چیزی به انسان ارزش می دهد؟ به نظر من شناخت قرآن می تواند در آغاز به انسان ارزشی بدهد. اما چه شناختی؟ اینکه ما چیستیم؟ چه می خواهیم و چه می شویم؟ من میدانم انسانم که می پرستم خدا یکتا ر
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی :  اثرات رسانه بر تربیت فرزندان و نوجوانان از جانب خانواده ها امروزه تبدیل به یک نگرانی شدید شده است. بسیاری از والدین برای دور کردن فرزندانشان از رسانه های مجازی تلاش های ناموفقی داشته اند. با پیشرفت علم و نیاز به دسترسی به کسب اطلاعات کودکان نیز به این شبکه ها دسترسی پیدا می کنند. از طرفی به دلیل کامل نشدن رشد شناختی و توانایی های قضاوتی کودکان
ادامه مطلب
مشاور تلفنی کودک و نوجوان

مشاور تلفنی کودک و نوجوان: دوران کودکی و نوجوانی دوره های بسیار حساس و مهم زندگی هر فرد می باشد. چراکه بسیاری از مشکلات و دغدغه ها سراغ افراد در این سن خواهد آمد که درک درستی از آن نخواهند داشت. بنابراین باید شخصی باشد تا آنها را به راه درست هدایت کند. کودکان و نوجوانان خواسته یا ناخواسته دچار مشکلاتی خواهند شد که تشخیص و ریشه یابی آن بدون مراجعه به مشاور مطمئن و با تجربه امکان پذیر نخواهد بود.
برخی از این اختلالات ش
سوال

چرا فرزندان برخی از پیامبران یا امامان نااهل شدند؟

پاسخ

اولاً: جعفر گرچه فرزند امام است ولی از ناحیه مادر ضمانت داده نشده است. آنچه مسلّم است اینکه امام معصوم باید در اصلاب شامخه و ارحام مطهره باشد، ولی نسبت به اولاد آنها چنین ادعایی نشده است و لذا مشاهده می کنیم که فرزندان برخی از انبیا و اوصیا نااهل و منحرف درآمدند.
ثانیاً: گاهی ابتلاءات و مشکلاتی در زندگی برخی از انبیا و امامان پدید می آمد تا کسی توهّم و خیال ربوبیّت آنها را نکند.
خانواده مجموعه ای متشکل از زن، شوهر، فرزندان و در برخی مواقع مادربزرگ ها و پدر بزرگ ها است. اگر اعضای یک خانواده بخواهند که خودشکوفا و با اعتماد به نفس بوده، همچنین بتوانند در خارج از محیط خانه در اجتماع نیز موفق باشند، لازم است، هنر همزیستی، مهارت های برقراری ارتباط با یکدیگر را یاد بگیرند.کانون اصلی خانواده را مرد و زن  تشکیل می دهد، مهم ترین وظیفه در هدایت خانواده به سمت و سوی موفقیت را دارند. پس زن و شوهر باید مهارت های برقراری ارتباط هم
بلوغ و بحران بیولوژیکی عاطفی
بلوغ و بحران بیولوژیکی عاطفی
در جریان رشد انسان دوران حساسی وجود دارد که در شکل گیری شخصیت و زندگی فرد نقش مهمی ایفا می نماید سالهای آغازین کودکی و دوره نوجوانی از این مراحل سرنوشت ساز می‌باشد. شناخت دنیای پر رمز و راز نوجوانی که دوران تحول سریع جسمانی، تحول در رفتار و شخصیت، دوران بازسازی تجربه ها، نظام ارزش ها و بالاخره دوران پی بردن به هویت خویشتن است، از اهمیت والایی برخوردار است نوجوانی دوره ای است از تغی
اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی (به انگلیسی: Attention-deficit hyperactivity disorder)(به صورت مخفف: ADHD) یک اختلال رفتاری رشدی است. معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیرمعمول و بسیار بالا برخوردار است. این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای تکانشی، یا ترکیبی از این موارد همراه است. هر کودکی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه گردد. بسیاری از این کودکان، یک یا چند اختلال
حضرت باب الحوائج ابوالفضل العبّاس (علیه السلام) فرزند
برومند اول پیشوای شیعیان حضرت امام علی (ع) و امّ‌البنین (س)، در روز
چهارم شعبان سال ۲۶ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.
مادرش فاطمه دختر حزام بن خالد از قبیله کلاب بود که نیاکانش همه از دلیرمردان عرب، و در شجاعت و دلیری مشهور بودند.
امام علی (ع)، ۱۰ سال پس از وفات حضرت فاطمه زهرا (س) با امّ البنین ازدواج
کرد. این بانوی مکرمه، سرپرستى فرزندان حضرت زهرا (س) را بر عهده گرفت و
آنان را ح

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها